Wiadomości z Zabrza

Z wizytą podczas szkolnych półkolonii w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

  • Dodano: 2023-06-29 08:30, aktualizacja: 2023-06-29 09:04

Trwa wakacyjna akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W ramach tego przedsięwzięcia policyjni profilaktycy prowadzą prelekcje dla dzieci dotyczące bezpieczeństwa, podczas wakacyjnych zabaw i wypoczynku. Tym razem zabrzański policjant gościł w Szkole Podstawowej nr 17, gdzie spotkał się z uczestnikami zorganizowanych tam półkolonii. Uczestnicy w ramach zajęć, wzięli udział w quizie wiedzy, a za poprawne odpowiedzi otrzymali gadżety profilaktyczne.

Policjant spotkał się z uczestnikami półkolonii

Jak sama nazwa wskazuje: „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” - to akcja ukierunkowana na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku nad wodą. Ważny element takich przedsięwzięć, stanowią policyjne prelekcje dotyczące zasad bezpiecznego spędzania czasu nad wodą. Mundurowi zajmujący się profilaktyką społeczną odwiedzają dzieci w dyżurujących przedszkolach oraz szkoły podstawowe, a także innych placówkach, w których prowadzone są letnie zajęcia rekreacyjno-sportowe.

Tym razem policyjny profilaktyk wraz z maskotką śląskiej Policji "Sznupkiem" odwiedził Szkołę Podstawową nr 17 w Zabrzu, gdzie spotkał się z dziećmi biorącymi udział w  półkoloniach. Uczestnicy wzięli udział w quizie wiedzy, a za poprawne odpowiedzi otrzymali gadżety profilaktyczne. W trakcie spotkania profilaktyk przekazał słuchaczom wiele ważnych informacji i porad dotyczących bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku nad wodą. Wierzymy, że tego rodzaju prelekcje i pogadanki przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również