Wiadomości z Zabrza

Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami

  • Dodano: 2022-04-19 06:15, aktualizacja: 2022-04-19 06:32

W związku z udziałem Miasta Zabrze w projekcie partnerskim pn. „Śląskie samorządy bez barier dostępne dla wszystkich” w Urzędzie Miejskim w Zabrzu  przeprowadzony został przegląd rozwiązań i procedur obsługi klienta związanych z dostępnością urzędu dla osób z niepełnosprawnościami i ze szczególnymi potrzebami.

Projekt realizowany jest przy współpracy Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, Programu „Dostępność Plus” i firmy Euro Innowacje Sp. z o.o.

W wyniku przeprowadzonego przeglądu zgodnie z wypracowanymi wspólnie z ekspertami wnioskami i rekomendacjami, w ramach usprawnień zakupiono niezbędny zestaw urządzeń zapewniających osobom ze szczególnymi potrzebami, głównie osobom z niepełnosprawnościami czy seniorom, warunków do samodzielnego i komfortowego korzystania z usług urzędu.

W ramach projektu Urząd Miejski w Zabrzu został doposażony o następujący sprzęt:

  • krzesła ewakuacyjne,
  • urządzenie do obsługi osób słabosłyszących – przenośna pętla indukcyjna,
  • aktywator sznurowy gongu alarmowego do toalety dla osób niepełnosprawnych,
  • system wezwania asysty (wzywania pomocy przez ON do drzwi zewnętrznych).

W ramach działań projektowych odbyły się także bezpłatne szkolenia podnoszące kompetencje pracowników urzędu, zatrudnionych na stanowiskach związanych zapewnieniem dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami zgodnie z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również