Wiadomości z Zabrza

XXIV Wielka Gala Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości

  • Dodano: 2017-04-04 07:45, aktualizacja: 2017-04-03 16:46

1 kwietnia, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, odbyła się XXIV Wielka Gala Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

W uroczystości udział wzięło dwa tysiące rzemieślników, przedsiębiorców i zaproszonych gości, w tym m.in. wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. XXIV Wielka Gala miała dla organizatorów szczególny wydźwięk - w tym roku Izba obchodzi bowiem jubileusz 95-lecia powstania.

W trakcie Gali nagrodzony został najlepszy Rzemieślnik Roku w województwie śląskim. Rzemieślnikiem Roku 2016 został Jakub Wyciślik - właściciel firmy Meble - Stolarstwo KEJA Jakub Wyciślik.

Podczas Gali przyznane zostały także prestiżowe nagrody „Firma z jakością”, „Firma z przyszłością” oraz „Wiarygodny lider biznesu”. Jak co roku, nagrodzono też przyjaciół rzemiosła mianem „Spolegliwego przyjaciela rzemiosła”. Wręczono również nagrody laureatom plebiscytu, w którym wyłonione zostały najlepsze 'Firmy Rodzinne województwa śląskiego 2016 roku'.

W części artystycznej Gali ze specjalnym programem wystąpił Krzysztof Krawczyk wraz z Zespołem.
Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest największą i najstarszą organizacją pracodawców w województwie śląskim. Powstała w 1922 roku i od tego czasu potwierdziła kwalifikacje zawodowe ponad 400 tysięcy osób i obecnie za pośrednictwem zrzeszonych w Izbie organizacji terytorialnych i przedsiębiorców daje ponad 30 tysięcy miejsc pracy.

Katowicka Izba Rzemieślnicza kształci i potwierdza kwalifikacje zawodowe w 75 zawodach. Najbardziej popularne zawody to: fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, cukiernik, piekarz, a najrzadziej wybierane to, między innymi, zegarmistrz, złotnik-jubiler, witrażownik, introligator, zdun, dekarz. Kształcenie w systemie rzemieślniczej nauki zawodu jest najlepszym modelem kształcenia dla rynku pracy, według badań prowadzonych przez Izbę około 90 procent absolwentów dualnego systemu kształcenia, jaki jest w rzemiośle ma pracę.

Więcej informacji nt. Gali znajduje się pod adresem: http://ir.katowice.pl/xxiv-wielka-gala,i153.html

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również