Wiadomości z Zabrza

XXI-lecie partnerstwa Zabrza z miastem Równe

  • Dodano: 2022-02-17 07:30, aktualizacja: 2022-02-17 08:00

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił 16 lutego Dniem Jedności Ukraińców. W związku z tym, a także z okazji niedawnej 21. rocznicy zawarcia umowy o partnerstwie Równego z Zabrzem zorganizowana została wideokonferencja, w której uczestniczyła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz mer ukraińskiego miasta Równe Oleksandr Tretyak.

Zabrze partnerem miastem Równe

W tym trudnym dla Ukrainy czasie, pełnym niepewności i destabilizacji, a także ciągłej walki z koronawirusem prezydent Małgorzata Mańka-Szulik wyraziła swoje zaniepokojenie i zapewniła o wsparciu, które wyrażamy wobec naszych ukraińskich przyjaciół. Polska jest partnerem Ukrainy, a wczorajsze spotkanie jest tego potwierdzeniem.

Mer Tretyak podkreślił, że w Równe wszystkie służby miejskie wykonują swoje zadania bez zakłóceń. Praca kontynuowana jest również w zakresie edukacji i służby zdrowia. Dodał, że zarówno wojska obrony terytorialnej, jak i wszyscy mieszkańcy są zmobilizowani na wypadek nagłej zmiany sytuacji. Jednocześnie dzisiaj spodziewana jest wizyta prezydenta Zełenskiego w Równem, mająca na celu okazanie wsparcia władz centralnych dla ukraińskich miast.

– Cenię sobie bardzo serdeczne i ciepłe relacje z naszymi ukraińskimi partnerami. Jeszcze raz proszę przyjąć wyrazy wsparcia oraz solidarności. Jednocześnie przekazuję serdeczne pozdrowienia od kierownictwa urzędu, przyjaciół z zabrzańskiego środowiska medycznego i artystycznego oraz wszystkich mieszkańców Zabrza – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.