Wiadomości z Zabrza

Wyciek gazu na ulicy Sienkiewicza. Ulica była zablokowana

  • Dodano: 2021-10-04 13:15

Wczoraj na ulicy Sienkiewicza wyczuwalny był zapach gazu. Na miejsce przyjechały służby, które potwierdził nieszczelność. Ulica była tymczasowo zablokowana.

Na ul. Sienkiewicza w Zabrzu ulatniał się gaz

W niedzielę, 3 października, przed południem, ulatniał się gaz ze studzienki kanalizacyjnej, znajdującej się na ulicy Sienkiewicza. Jak przekazuje st. kpt. Wojciech Strugacz, oficer prasowy KM PSP w Zabrzu, na miejsce zadysponowano jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej. 

– Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w okolicy skrzyżowania ulic Sienkiewicza i 3 Maja jest wyczuwalny zapach gazu – poinformował st. kpt. Wojciech Strugacz.

Na miejsce przybyli Policja, pogotowie wodno-kanalizacyjne oraz gazownicy. Przeprowadzone pomiary potwierdził nieszczelność gazociągu i wykazały nieduże stężenie gazu. W związku z tym pogotowie gazowe zakręciło zawór w studzience kanalizacyjnej. Nieszczelność dotyczyła rurociągu niskiego ciśnienia.

– Oprócz studzienki sprawdzaliśmy również piwnice w budynkach nr 34 i 36, czy też nie ma tam stężenia gazu – przekazał st. kpt. Wojciech Strugacz.

Nikomu nic się nie stało. Nieszczelność została szybko zauważona i zabezpieczona. Zabrzańscy strażacy zakończyli swoje działania po godzinie 13:00.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.