Wiadomości z Zabrza

Wszystkie placówki oświatowe w Polsce zostaną zamknięte na dwa tygodnie!

 • Dodano: 2020-03-11 11:00, aktualizacja: 2020-03-11 12:32

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dzisiaj, że z powodu epidemii koronawirusa wszystkie placówki oświatowe w Polsce zostaną zamknięte na dwa tygodnie od 12 do 25 marca.

Co ważne, jutro i w piątek szkoły będą otwarte, żeby rodzice mogli przygotować się do nowej sytuacji. W tych dniach nie będą prowadzone działania edukacyjne.

Od jutra te placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego, jednak ze względu na to, że niektórym rodzicom może być trudno zorganizować opiekę tak szybko, z dnia na dzień, to w dniu jutrzejszym i w piątek placówki będą otwarte. W klasach nauczyciele będą mogli pilnować niejako dzieci, po to, by umożliwić logistykę, od strony praktycznej zorganizowanie opieki nad dziećmi - dodał Morawiecki.

W konferencji, obok premiera biorą udział:

 • wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin,
 • minister zdrowia Łukasz Szumowski,
 • minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg
 • oraz minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

W Polsce potwierdzono dotychczas 25 przypadków koronawirusa, z czego trzy w środę rano. Według danych z wtorku 1055 osób było objętych kwarantanną, a 9366 nadzorem epidemiologicznym.

Dzień wcześniej premier poinformował, że zapadła decyzja o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Szef rządu zapowiedział wtedy, że o kolejnych działaniach w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa informacje będą podawane w kolejnych dniach.

Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj:


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Agata

  Witam. Chciałabym się podzielić pewnym spostrzeżeniem. Mianowicie - w pewnym zabrzańskim przedszkolu jedna z nauczycielek wróciła kilka dni temu z Włoch i za zgodą i wiedzą pani dyrektor przychodziła do pracy. Według mnie to ogromna nieodpowiedzialność dyrektorki tej placówki. Dziś ta sama pani dyrektor wbrew rozporządzeniu ministra oświaty oświadczyła, że personel ma przyjść do pracy. Czy ktoś to wszystko ogarnia!!!

 • iwona

  To chyba odgórne zalecenie do prezydentowej.

 • Antoni

  Nie nie ogarną tego bo mają inne sprawy tylko nikt nie wie jakie,jaka władza taki porządek.

 • oburzony

  Nie prawda , że zostaną zamknięte . Dzieci nie mają zajęć , nauczyciele uczą zdalnie z domu to fakt , ale personel techniczny i administracyjny musi być w pracy . Więc nie piszcie, że placówki oświatowe są zamknięte .

 • iwona

  To że niby jak nauczyciel przedszkola ma pracować zdalnie, jeszcze w szkole podstawowej jestem w stanie sobie to wyobrazić ale w przedszkolu ?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.