Wiadomości z Zabrza

Działania zapobiegawcze związane z koronawirusem SARS-Cov-2

 • Dodano: 2020-03-11 09:00

W związku z dzisiejszą decyzją Prezesa Rady Ministrów o odwołaniu imprez masowych oraz zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącymi przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-Cov-2 apeluję o zachowanie ostrożności i rozwagi w związku z zagrożeniem epidemiologicznym.

Działania profilaktyczne są niezbędne


Służby miejskie stale monitorują sytuację pozostając w kontakcie z wojewódzkimi i krajowymi strukturami zarządzania antykryzysowego. W Zabrzu, podobnie jak w innych polskich miastach, w razie wystąpienia takiej konieczności, zastosowane zostaną dodatkowe środki zapobiegawcze m.in. w placówkach oświatowych.
Zawieszona została możliwość zwiedzania zabrzańskich obiektów dziedzictwa postindustrialnego. Ruch turystyczny wstrzymany został w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego „Guido” oraz Sztolni Królowa Luiza.

Zgodnie z zarządzeniem rządu odwołane zostały wszystkie imprezy masowe. Decyzja ta dotyczy także rozgrywek piłkarskich. Najbliższy mecz Górnika Zabrze z Lechią Gdańsk przewidziany na 20 marca br. odbędzie się więc bez publiczności.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci przesunięto IX Ogólnopolski Festiwal Tańca „Igraszki” na termin późniejszy. Odwołany został również plener plastyczny „Janosch – Drogowskazy” planowany na 11 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16. W Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka - Szpital Miejski przesunięto termin Śląskiego Tygodnia Świadomości Endometriozy z marca na maj br. Odwołano również zaplanowane wcześniej spotkania z mieszkańcami.

O ewentualnych kolejnych postanowieniach związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa będziemy informować na bieżąco.

Małgorzata Mańka-Szulik
Prezydent Zabrza

Działania zapobiegawcze związane z koronawirusem SARS-Cov-2

Komentarze (6)    dodaj »

 • Antoni

  Ta Epidemie jest czymś najgorszym co mogło spotkać ludzkość w 21 wieku, obejmuje cały Świat i bardzo się rozprzestrzenia ,jeszcze tak niedawno wmawiano nam w telewizji ,że to tak jak grypa ( bzdura ) zawsze wszystkim mówiłem na grypę mamy lekarstwa i wiemy co to jest,natomiast Koronawirusa uczą się dopiero wszyscy uczeni na szczęście już o tym nie mówią,może zaczną mówić o cenach w sklepach jak strasznie poszły w górę . Zastanawia mnie również gdzie się podział nasz Napoleon- Prezes PIS ? Wielki patriota Polaków wysłał swoich podwładnych do zadań a sam z pewnością zaszył się gdzieś w piwnicznym bunkrze z kotem i najlepszymi lekarzami,toną jedzenia i rozkazuje wirtualnie.Szkoda mi nerwów na pisania i myślenie o tym co się dzieje BO O TYM CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO????? . Wszystko w ręku Boga.

 • Kloent

  Zamknięte galerie handlowe? Obi otwarte : babcie wybierające bratki, pani z dzieckiem ogladająca panele i pan przy kasie kaszlący na kasjerke ! cudownie :)

 • gosc

  dlaczego hala mosir-u jest czynna tam przebywa duzo mlodziezy kto za to odpowiada

 • marek obi

  lepiej zamknijcie m1 , obi itd w centrach handlowych dziennie jest po 20tys ludzi..

 • Bartek

  Wypadałoby zamknąć centra handlowe, platan i M1. To tam najwięcej dzieci i dorosłych będzie chodzić podczas zamknięcia szkół. Już dzisiaj paru moich znajomych umawiali się na jutro do Platan, bo wolne.....

 • Antoni

  Napisałem to 06.03.2020 r. Teraz się zabrali zapewnieniem bezpieczeństwa i już są błędne informacje..Pisze tak " Zachowaj co najmniej 1 metr odległości od osób które kaszlą lub kichają "JAKI METR ! TO TAK JAKBY KTOŚ NAPISAŁ OTWÓRZ USTA ,,,,,,,,,CZTERY METRY,CZTERY!!!! CZTERY!!!! M E T R Y !!!!! Jak już piszecie to piszcie dokładnie...I jaką stację SANITARNO - EPIDEMIOLOGICZNĄ !?!?!? W Chorzowie? a jak będzie więcej zarażonych ( oczywiście tego nikomu nie życzę ) to co ? Jak Nasze Miasto Zabrze jest przygotowane? Myślę że niecałe 10% przygotowania do walki z Koronowirusem i tak zawyżyłem.To poniżej napisałem 06.03.2020 r.Koronowirus?! Witam napiszę tylko tyle a może aż tyle.Jak nasze miasto Zabrze przygotowane jest na epidemię Koronowirusa????? Otóż wcale nie jest przygotowane nic ! To bardzo ważny problem dla mieszkańców tego miasta z tego co robiłem i gdzie byłem to te najważniejsze instytucje nie są nic zorganizowane i przygotowane na tą epidemię i zastanawia mnie na co czekają????? chyba na to jak będzie za późno,żaden szpital w Zabrzu nie ma żadnego programu i przygotowania na tą epidemię OPRÓCZ TEGO ,ŻE JEST ZAKAZ ODWIEDZIN OD WCZORAJ W SZPITALACH I SYSTEMATYCZNE CZYSZCZENIE KLAMEK OD DRZWI,,A GDZIE JEST SPECJALNY SPRZĘT OCHRONNY,MASECZKI,OBUWIE ITP ??? GDZIE?.... ( I PROSZĘ NIE WIERZYĆ W ICH BAJKI ) WIEM O TYM NA PEWNO !!!,podobnie jest w Polsce, tego tematu nie będę drążył bo co innego mówią a co innego robią w Telewizji z Panem Kurskim ( propagandzistą ) na czele do niedawna, proszę wrócić do tego mojego forum jak Koronowirus (Nie daj Boże ) rozprzestrzeni się w Zabrzu i po całej Polsce.Nie wiem czy Władze Miasta nie mają środków na tego typu działania czy nie dopuszczają myśli o takim poważnym problemie, po prostu NIE ROZUMIEM I NIE CHCĘ ZROZUMIEĆ BO MOJE PISANIE I TAK NIC NIE ZMIENI.Poczekam na kolejne wybory..

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.