Wiadomości z Zabrza

Policjanci po pościgu zatrzymali 45-latka. Nie miał uprawnień i był pod wpływem alkoholu

  • Dodano: 2020-03-11 09:00

W poniedziałek zabrzańscy policjanci prowadzili pościg za mężczyzną, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Nie dość, że 45-latek nie miał prawa jazdy, które mu odebrano za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, to jeszcze był pijany.

Oprócz kilku lat więzienia grożą mu dotkliwe kary finansoweDo zatrzymania 45-letniego mężczyzny doszło w poniedziałkowy poranek. Kilka minut po godzinie 10.00 oficer dyżurny otrzymał informację o samochodzie marki Toyota, który porusza się, ulicą Sobieraja a jego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Mundurowi natychmiast udali się we wskazany rejon i na ulicy Fontanusa zauważyli toyotę. Policjanci wydali sygnał do zatrzymania się kierującemu. Jednak kierujący toyotą mężczyzna zignorował go i zaczął uciekać, kierując sie w stronę Gliwic. Pościg zakończył się 2 km dalej na ulicy Na Łuku w Gliwicach, gdzie uciekającemu toyotą drogę zablokował kierowca samochodu dostawczego. Dzięki tej obywatelskiej postawie policjanci mogli odciąć drogę ucieczki i 45-latek został zatrzymany.  


45-letni mieszkaniec Gliwice miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu

Mężczyzna odpowie teraz nie tylko za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, ale również za ucieczkę przed policyjną kontrolą. Grozi mu do 5 lat więzienia. Ponadto sąd zobowiąże go do wpłaty świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. zł, ponieważ 45-latek był już karany za jazdę w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo czeka go dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.