Wiadomości z Zabrza

Wręczono awanse nauczycielskie

  • Dodano: 2021-12-22 08:00, aktualizacja: 2021-12-22 08:15

We wtorek 21 grudnia w sali historycznej Urzędu Miejskiego w Zabrzu, odbyło się uroczyste ślubowanie i wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego pracownikom zabrzańskich placówek oświatowych.

W uroczystości udział wzięli: zastępca prezydenta Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu Ewa Wolnica, przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty w Zabrzu Janusz Siecha, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Zabrzu Grzegorz Grimma oraz świeżo mianowani nauczyciele z zabrzańskich szkół i przedszkoli.

–  Wykonujecie Państwo wspaniały zawód, ale wymaga on ciągłego podnoszenia kwalifikacji i doszkalania się, co z pewnością stanowi też wyzwanie. Sprostaliście jednak mu znakomicie, co bardzo cieszy, bo przecież oddajemy w Wasze ręce to, co mamy najcenniejszego – nasze dzieci. Serdecznie gratuluję zawodowego awansu i życzę Państwu, aby zdobyta wiedza procentowała i została doceniona – zwrócił się do nauczycieli wiceprezydent Krzysztof Lewandowski.

Postępowania egzaminacyjne dla nauczycieli kontraktowych zatrudnionych w zabrzańskich przedszkolach i szkołach przeprowadzone zostały w listopadzie br. W komisjach egzaminacyjnych powołanych przez prezydenta Miasta Zabrze zasiedli: przedstawiciel Śląskiego Kuratora Oświaty, przedstawiciel Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu, eksperci z listy Ministerstwa Edukacji Narodowej, przedstawiciele związków zawodowych i dyrektorzy placówek zatrudniających egzaminowanych. Do egzaminu przystąpiły trzy nauczycielki ubiegające się o stopień nauczyciela mianowanego. Wszystkie pomyślnie zdały egzamin.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również