Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Witamy dzieci urodzone 1 stycznia 2018 roku

  • Dodano: 2018-01-04 09:15

Julia i Michalina to imiona jednych z pierwszych dzieci, które przyszły na świat w Zabrzu 1 stycznia 2018 roku.

Tradycyjnie na początku Nowego Roku prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik odwiedziła zabrzańską porodówkę. W pierwszym dniu Nowego Roku urodziło się tutaj sześcioro dzieci - cztery dziewczynki i dwóch chłopców. W 2017 roku w Zabrzu przyszło na świat 2051 dzieci. To ponad 200 porodów więcej niż rok wcześniej.

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków medycznych na południu Polski, świadczących kompleksowe usługi w dziedzinie ginekologii, położnictwa i neonatologii. Pacjentki mogą skorzystać ze wszystkich dostępnych metod znieczulenia. Centrum działała w systemie „rooming-in”, w którym matka ma przy sobie dziecko przez cały czas, również zaraz po urodzeniu. Pacjentki mogą skorzystać ze wsparcia poradni kardiologicznej i diabetologicznej dla kobiet w ciąży, laktacyjnej, neonatologicznej i diagnostyki prenatalnej. Centrum kompleksowo przygotowuje przyszłych rodziców do porodu, jak i początków macierzyństwa.

Tylko w ub. roku w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu przyjęto 4880 pacjentek, wykonano 523 operacji ginekologicznych i 818 cięć cesarskich. Naturalnych porodów przyjęto 1261.

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.