Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu zawyją syreny

  • Dodano: 2017-06-06 07:00, aktualizacja: 2017-06-06 07:56

Słyszysz wycie syren alarmowych? Nie ma powodu do paniki, to tylko ćwiczenia. Od 6 do 8 czerwca Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych RP z pomocą samorządu przeprowadza ćwiczenia taktyczno-specjalne pod kryptonimem RENEGADE-SAREX 17/I. Na terenie całego kraju odbędą się treningi sygnałów alarmowych.

RENEGADE-SAREX 17/I to oficjalna nazwa manewrów wojskowych w celu przećwiczenia potencjalnego naruszenia przestrzeni powietrznej terytorium naszego kraju przez obcy statek powietrzny, który może być użyty jako środek ataku terrorystycznego (status Renegade).

Ćwiczenia powiadamiania mieszkańców o ewentualnym niebezpieczeństwie odbędą się na terenie całego kraju. W wielu miastach Polski przeprowadzone zostaną próby syren alarmowych. Ćwiczenia mają charakter całodobowy, ale sygnały dźwiękowe nie będą emitowane w nocy.

Trening odbędzie się z użyciem syren wydających dźwięk modulowany trwający trzy minuty jako ogłoszenie alarmu i następujący po nim dźwięk ciągły trwający trzy minuty, który oznacza odwołanie alarmu.

W Zabrzu zawyją syreny

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jerzy Wawszczyk

    Dlaczego syrena wyła 07.06.2023 przez godzinę od 3.30 do 4.30 ???

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również