Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu policjanci kontrolowali autobusy komunikacji miejskiej oraz busy

  • Dodano: 2019-05-07 10:15

25 skontrolowanych autobusów to efekt wczorajszych wspólnych działań policjantów zabrzańskiej drogówki i inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach.

Kontrola autobusów planowana była z wykorzystaniem mobilnej stacji kontroli pojazdów i po raz kolejny przeprowadzona została w Zabrzu.

Kolejne działania już wkrótce
 

W poniedziałek od wczesnych godzin porannych, mundurowi zabrzańskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach, prowadzili kontrole autobusów komunikacji miejskiej i busów, świadczących usługi z zakresu przewozu pasażerów. Do działań została sprowadzona z Katowic najnowocześniejsza w Polsce mobilna stacja kontroli pojazdów. Celem tego typu działań jest zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów korzystających z transportu publicznego i zbiorowego. Tylko w ciągu kilku godzin mundurowi skontrolowali 25 pojazdów komunikacji miejskiej. Jedynie w dwóch przypadkach kontrola stanu technicznego autobusu uniemożliwiła dalszą jazdę i zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Należy podkreślić, że niespełna trzy lata temu aż 18 takich kontroli skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu, tak więc stan techniczny zabrzańskich autobusów miejskich uległ znacznej poprawie. Podczas przeglądu stanu technicznego pojazdów policjanci i inspektorzy sprawdzali m. in. czy nie występują wycieki płynów eksploatacyjnych, sprawność układu hamulcowego i kierowniczego. Niestety dla 6 kierujących kontrole zakończyły się ukaraniem mandatem karnym. Oprócz stanu technicznego pojazdów policjanci i inspektorzy WITD sprawdzali sposób przewożenie osób. Działania zabrzańskich policjantów i inspektorów WITD bacznie obserwowali przedstawiciele organizatora śląskich przewozów – MZK, którzy podkreślili, że działania takie mają ogromne znaczenie nie tylko dla poprawy jakości podróżowania, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa podróżnych. Policjanci zapowiadają kolejne działania już wkrótce.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.