Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zabrzańska drogówka kontroluje autokary, którymi podróżują dzieci

 • Dodano: 2019-05-28 11:00

Policjanci zabrzańskiej drogówki codziennie kontrolują autokary wyjeżdżające z dziećmi. Tylko w maju mundurowi skontrolowali prawie 30 autobusów.

Przypominamy, że organizator zorganizowanych wyjazdów dzieci ma możliwość pisemnego zgłoszenia kontroli z tygodniowym wyprzedzeniem. Kontrola przeprowadzana jest w miejscu wskazanym przez organizatora. Policjanci ruchu drogowego realizują również kontrole zgłaszane telefonicznie przez rodziców wyjeżdżających dzieci.

Rozpoczął się sezon wzmożonych wyjazdów organizowanych przez placówki oświatowe

Dyrektorzy szkół i przedszkoli, a także rodzice praktycznie codziennie zgłaszają kolejne autokary do kontroli drogowej. Tylko w maju policjanci zabrzańskiej drogówki sprawdzili prawie 30 autobusów. Podczas takiej kontroli sprawdzany jest nie tylko stan techniczny pojazdu, czy też wymagane dokumenty i uprawnienia, a również stan trzeźwości kierującego.

W związku z okresem letnich wyjazdów na wakacje i zwiększonym zainteresowaniem organizatorów przewozów autokarowych w zakresie kontroli tych pojazdów, policjanci zabrzańskiej drogówki informują:

 • na terenie podległym KMP Zabrze nie ma wyznaczonych stałych miejsc, w których dokonywane są kontrole autokarów;
 • organizator zorganizowanych wyjazdów dzieci ma możliwość pisemnego zgłoszenia kontroli z tygodniowym wyprzedzeniem;
 • kontrola przeprowadzana jest w miejscu wskazanym przez organizatora;
 • w miarę posiadanych sił i środków policjanci ruchu drogowego realizują również kontrole zgłaszane telefonicznie przez rodziców wyjeżdżających dzieci.

W celu sprawnego przeprowadzenia kontroli, policjanci zabrzańskiej drogówki informują, że osoby zainteresowane przeprowadzeniem kontroli autokarów wyjeżdżających na kolonie mogą je zgłaszać również pod nr telefonu 32 277 92 90. Uprasza się o zgłaszanie kontroli telefonicznych z przynajmniej 2-3 dniowym wyprzedzeniem.

W trakcie zgłoszenia należy podać:

 • datę i godzinę wyjazdu,
 • miejsce kontroli (wyjazdu) autokaru,
 • liczbę autokarów.

Aby nie dublować wielokrotnie zgłoszeń o kontroli, uprasza się zgłaszających do wydelegowania osoby odpowiedzialnej za zgłoszenie chęci przeprowadzenia kontroli.

Ponadto, jeśli czeka Cię podróż autokarem możesz przed wyjazdem sprawdzić jego podstawowe dane. Umożliwia to e-usługa oferowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administacji. Zapraszamy do korzystania ze strony bezpiecznyautobus.gov.pl

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji prowadzi e-usługę, która pozwala każdemu sprawdzić każdy zarejestrowany pojazd, który przeznaczony jest do przewozu więcej niż 9 osób. Dzięki niej, za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej możemy dowiedzieć się, czy autokar, którym mamy podróżować my lub nasi najbliżsi:

 • ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,
 • ma aktualne badanie techniczne oraz jaki był stan licznika pojazdu przy ostatnim przeglądzie,
 • jak jest nominalna liczba miejsc w danym pojeździe,
 • czy pojazd figuruje jako wyrejestrowany lub kradziony.

Usługa taka pozwala szybko i wygodnie uzyskać informacje, które mogą wpłynąć na poczucie bezpieczeństwa w trakcie podróży. Zachęcamy do korzystanie z e-usługi dostępne pod adresem: bezpiecznyautobus.gov.pl

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • STT

  w Zabrzu ul Piłsudskiego jest w remoncie , ale tak miast by pomyślało nieco o mieszkańcach w pobliżu , , nie dość ze na około drogi jednokierunkowe i to kosztuje kierowców prawie co dzienny dodatkowy objazd liczmy średni dziennie ok 1200 m x ok 300 dni to daje trochę kilometrów , To przynajmniej na czas remontu pozwólcie z ul Wolności jadąc ze strony Katowic skręcic w lewo na ul DE Gaulla , ( to i tak nie ma uzasadnienia by nie można było w te ulicę wjeżdżać samochodami osobowymi to tylko dodatkowe kilometry i zanieczyszczenia spalinami miasta

 • kierowca

  Mądre głowy ekologię mają tylko w marzeniach - sztuczne blokowanie ruchu drogowego dla większości nie stwarza problemu. Ile czasu też trzeba stracić na sygnalizacjach - jadąc w nocy przez Zabrze do Gliwic zaliczyłem chyba wszystkie czerwone. Gliwice natomiast potrafiły wyposażyć sygnalizację w inteligentne systemy. Plac teatralny i rondo (wizytówka miasta) to kolejna porażka.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.