Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Noga z gazu. Drogówka prowadzi kontrole prędkości

  • Dodano: 2019-05-23 11:00

Dzisiaj policjanci prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne w kraju.

Kaskadowe pomiary prędkości będą prowadzone na terenie 8 jednostek policji w województwie śląskim

Kaskadowe pomiary prędkości prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Jak pokazują analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego, nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

Zaplanowane działania mają m.in. charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy dozwoloną prędkość rażąco przekroczą, muszą liczyć się z konsekwencjami. Dzisiejsza akcja w naszym województwie odbędzie się w 8 miastach: Będzinie, Bielsku-Białej, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Myszkowie, Pszczynie, Tychach, Żywcu i Zabrzu.

Podczas działań policjanci przypomną uczestnikom ruchu, jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną, czyli taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest najczęściej bardzo dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Przestrzegamy wszystkich kierowców przed pośpiechem na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali przed przejściami dla pieszych.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Motyl

    Oni to codziennie coś prowadzą. Dzisiaj też gdyby nie yanosik to byłoby kiepsko...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.