Wiadomości z Zabrza

W Nowy Rok zabrzmiał hejnał Zabrza

  • Dodano: 2021-01-04 09:00

1 stycznia, zgodnie z zabrzańską tradycją, hejnaliści odegrali hejnał miasta z wieży zabrzańskiego Ratusza przy ul. Religi 1.

Muzyka popłynęła w cztery strony świata

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik podziękowała muzykom za pielęgnowanie tradycji. Natomiast kwadrans później, o godz. 12.15, w Kościele pw. św. Kamila odprawiona została msza św. w intencji Zabrza i jego mieszkańców.

Warto też wspomnieć o Koncercie Noworocznym, na który zaprosiła nas Filharmonia Zabrzańska. To było wyjątkowe powitanie Nowego Roku – pierwszy raz w historii miasta Zabrze, jak również w ponad 70-letniej historii naszej zabrzańskiej orkiestry, muzycy spotkali się z melomanami za pośrednictwem łączy internetowych. Wspaniali soliści zaśpiewali najpiękniejsze arie i duety operetkowe, wyjątkowi tancerze wystąpili w rytm polek i walców, a to wszystko przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkańcy

    Pytanie do Włodarzy miasta,kto zezwala na działanie dużej firmy transportowej w dzielnicy Zabrze Kończyce !!Dzielnica nie przystosowana do tego rodzaju działalności, zabudowa mieszkalna !!! Stan drug z miesiąca na miesiąc coraz gorszy, samochody o masie 40 DMC niszczą uliczki i chodniki , policja i SM udają ze nic się nie dzieje !!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.