Wiadomości z Zabrza

W najbliższą sobotę ulicami Zabrza przejdzie Marsz Równości. Wydarzenie budzi wiele emocji

 • Dodano: 2019-08-20 12:00, aktualizacja: 2019-08-23 08:30

W najbliższą sobotę, 24 sierpnia w Zabrzu odbędzie się Marsz Równości. Uczestnicy przejdą z Placu Wolności na ulicę Karola Miarki. Wydarzenie to budzi wiele emocji. W mediach społecznościowych trwa ostra wymiana zdań między przeciwnikami i zwolennikami organizacji marszu w Zabrzu.


24 sierpnia w Zabrzu odbędzie się Marsz Równości pod hasłem "Wolność Równość Akceptacja"

Zgodnie z planem uczestnicy marszu około godziny 12:00 wyruszą z Placu Wolności, przejdą przez ulicę Wyzwolenia, Plac Dworcowy i ulicę Wolności.

- Do naszego miasta zapraszamy Was już 24 sierpnia 2019 roku, czyli w najbliższą sobotę. Spotkajmy się o 12:00 na placu Wolności. Stamtąd wyruszymy, aby rozpowszechniać miłość, równość, akceptację oraz antyfaszyzm na terenie całego Zabrza! - mówią organizatorzy wydarzenia.

Organizatorzy marszu zapraszają do wzięcia udziału w wydarzeniu także osoby spoza Zabrza.

Oczywiście nasze wydarzenie jest skierowane przede wszystkim do osób mieszkających w Zabrzu. Zdajemy sobie sprawę, że przez bliski termin nie możemy spodziewać się zbyt wielu przyjezdnych. Jednakże mimo to Was zapraszamy! Zabrze powita Was tęczowo! - czytamy na stronie promującej marsz.


Wydarzenie to budzi wiele emocji

W mediach społecznościowych trwa ostra wymiana zdań między przeciwnikami i zwolennikami organizacji marszu w Zabrzu. Ostatnio w sieci pojawiło się nagranie, na którym grupa mieszkańców Zabrza wyraża swój sprzeciw. Mówią o sobie, że są tolerancyjni, ale jednocześnie podkreślają, iż "tolerancja ma swoje granice".

Jako lokalne środowiska sprzeciwiamy się temu pomysłowi. Zabrze jest miastem Polskim, gdzie pielęgnowane są tradycje oparte na rodzinie i śląskich wartościach - mówi na filmie przedstawiciel stowarzyszenia WiN.

Na nagraniu możemy zobaczyć Elżbietę Kogowską-Piasecką - kandydatkę do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Jesteśmy tolerancyjni, ale tolerancja ma swoje granice. Sprawa orientacji seksualnej jest prywatną sprawą każdego człowieka - mówił kandydatka.

Przedstawiciele stowarzyszenia WiN zaznaczyli także, że 24 sierpnia również odbywa się turniej piłkarski "Torcida Cup”. Zdaniem społeczników marsz niesie ze sobą wiele zagrożeń np. prowokacje, które mogą wywołać podobne bójki do tych z Białegostoku. Dlatego udali się do prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik z prośbą o zablokowanie marszu.

W naszym odczuciu rodzi to ogromne niebezpieczeństwo. Nie chcemy prowokacji, nie chcemy Białegostoku - słyszymy na filmie.

Czy prezydent Małgorzata Mańka-Szulik przychyli się do prośby stowarzyszenia WiN? Na razie nie udało nam się uzyskać żadnych informacji w tej sprawie ze strony zabrzańskiego magistratu.

Komentarze (32)    dodaj komentarz »

 • Joachim

  Co ma wybrać dziecko widzący tylko rower całe życie? hmm czasami z ciekawości może hulajnoge no ale musi ją zobaczyć. Jakim prawem zmuszają go do widoku ojców wolących pedałować. Mama,Tata ,Dzieci no k........ inaczej się nie da to nie film z Arnoldem.

 • Policjant

  Będziemy :)

 • KAZIK

  Tęczowa zaraza postkomuna lewackie osły wypad do Warszawy przestańcie obrażać uczucia religijne Polaków ,w Zabrzu to nie przejdzie ,pajacujcie w Stolicy .ŚRODKOWY PALEC OD TORCIDY

 • Mariusz

  Masz tyle energii i samozaparcia to nie wyżalajcie się w internecie tylko działajcie. Bo od tego użalania LGBT nazywa Was homofobem. Napisz mail do prezydenta miasta że nie wyrażasz zgody na seksualizacje dzieci na podstawie wytycznych WHO. Weź udział, zorganizuj marsz Rodziny. Pokaż że jesteś tolerancyjny może zrób naklejki: NIE popieram LGBT, toleruje. Mów głogłśno że działania LGBT są niezgodne z Art. 18 konstytucji RPP

 • Marsz to ustawka

  Ten marsz to jakaś ustawka. Wszystkie organizacje związane z LGBT ostrzegają ze organizator nie jest im znany i jest nie związany ze środowiskiem LGBT. Sam organizator na swoim fb w komentarzach nawołuje do ustawki

 • Zabrzanka

  I serio geje uważają, że takie marsze im w czymś pomagają? Może też powinni przejrzeć na oczy?

 • ...

  A kobiety miały by prawa wyborcze gdyby nie mówiły głośno ze chcą je mieć

 • ..

  no nie mialy by

 • Przyszły Zabrzanin

  Prawo wyborcze w Polsce dla Kobiet było od momentu powstania drugiej rzeczpospolitej i pierwszych wyborów w 1919 roku, a przed zaborami mieli je tylko szlachcie i burżuazja, więc nie musiały głośno mówić.

 • Górnik

  Czy pasować buty żeby se kogoś k____ć

 • Szewc

  Najwyraźniej te ktòre nosisz cisną cię w pozostałości mòzgu.

 • Górnik

  A jak ktoś jest normalny to kiedy do nas zrobią marsz?

 • Normalny

  Gdybyś był normalny to byś maszerował w sobotę !

 • Gabriel Szczepański

  Jestem z Zabrza jestem gejem Człowiek to człowiek nie ważne czy homoseksualista czy hetero czeba siebie szanować

  • Gabriel Szczepański
   2019-08-21 00:58
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Mati.Mo

  Ludzie kochani całujecie ojca dyrektora i prezesa w sam środek kloaki, a potępiacie całujących się mężczyzn ? Normalna obłuda !

 • CzłowiekZeZabrza

  Nie mam nic przeciwko ludziom innej wiary, czy orientacji seksualnej. Każdy człowiek jest cenny wartościowy a jego płeć nie ma znaczenia. Jednak promowanie i namawianie ludzi do akceptacji jednopciowych związków jako równoprawnych Rodzinom w temacie wychowania dzieci jest NIEDOPU[...]NE. Tak marsz to tylko prowokacja i próba skłócenia społeczeństwa.Media pokazują patologie rodzinne, jako normalność (alkohol, rozwody i zbrodnia - to już norma) A teraz pod hasłem równości i tolerancji promuje się związki jednopciowe. LUDZIE PO CO TEN MARSZ, bądźcie dalej dobrymi ludźmi - a nie prowokujcie innych do agresywnej obrony... DO ORGANIZATORÓW Proszę zrezygnujcie z tej formy "edukacji" równości - nikt tego nie zrozumie.

 • Ja z Zabrza

  A Pan z Pis oddał komputer czy nie?

 • osiedle kopernika

  w Gorzowie Wielkopolskim 24 sierpnia ich nie chcieli i bardzo dobrze! chca propagowac patologiczne zachowania w zabrzu! NIE POZWALAJMY NA TO !!!

 • Gość

  Jakie to są patologiczne zachowania twoim zdaniem? Bo inna orientacja seksualna to nie jest patologiczne zachowanie tylko po prostu orientacja.

 • gość

  Chyba dezorientacja

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.