Wiadomości z Zabrza

Uwaga! Zmiany w funkcjonowaniu bibliotek!

  • Dodano: 2020-09-02 15:00, aktualizacja: 2020-09-03 07:08

Od 1 września nastąpiły zmiany w funkcjonowaniu części zabrzańskich bibliotek

Od 1 września 2020 r., tj. wtorek, do otwartych już filii dołącza Filia nr 7 w Zabrzu-Grzybowicach, a od 4 września 2020 r. – Filia nr 10 w Zabrzu-Makoszowach oraz Filia nr 18 w Zabrzu, na osiedlu Młodego Górnika.

Filie biblioteczne będą otwarte według godzin pracy sprzed epidemii (od poniedziałku do piątku). Wyjątkiem będzie wtorek – w tym dniu Filie numery: 2, 5, 6, 11, 14, 15, 19, 20 oraz Wypożyczalnia Centralna i Czytelnia Ogólna będą otwarte od godz. 10.00. W dalszym ciągu filie będą zamknięte w soboty.

Przywrócony zostaje wolny dostęp do książek. W związku z tym obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa przez czytelników oraz pracowników Biblioteki oraz dezynfekcja rąk.

Nadal zawieszone pozostają usługi, w tym udostępnianie materiałów bibliotecznych na miejscu w czytelniach, korzystanie z urządzeń elektronicznych i Internetu, wydruki komputerowe, usługi kserograficzne.

Książki zwracane do Biblioteki będą nadal poddawane trzydniowej kwarantannie.

Otwarcie Filii nr 3 w Zabrzu-Maciejowie planowane jest w drugiej połowie września, a zbiory Filii nr 12 nadal będą dostępne w Czytelni Ogólnej.


Źródło: MBP Zabrze

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.