Wiadomości z Zabrza

Ulica Handlowa zostanie rozbudowana 

  • Dodano: 2019-08-13 07:15, aktualizacja: 2019-08-13 07:18

Do 15 listopada ma powstać nowy odcinek ulicy Handlowej. MZDII rozstrzygnęło konkurs ofert na wykonawcę przebudowy.

Zakres inwestycji obejmuje budowę drogi wewnętrznej na północ od ul. Handlowej wraz z utworzeniem kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągu, oświetlenia ulicznego i zabezpieczeniem istniejącej sieci elektroenergetycznej, budowę kanału technologicznego wraz z przebudową i zabezpieczeniem istniejących już sieci telekomunikacyjnych.  

Nowa droga wewnętrzna zakończona placem do zawracania będzie miała 165,39 metrów długości. Nawierzchnia bitumiczna jezdni została obliczona na 1195,70 m2, a chodnik z kostki betonowej wraz ze zjazdami liczyć będą odpowiednio 286 m2 i 186 m2.

W dniu 9 sierpnia podpisana została umowa z Przedsiębiorstwem Usługowo Handlowym DOMAX Arkadiusz Mika z Boronowa na realizację inwestycji związanej z rozbudową ulicy Handlowej w Zabrzu. Zadanie dotyczy budowy drogi wewnętrznej na północ od ulicy Handlowej. Wartość brutto umowy wynosi 971 tysięcy złotych, a planowany termin zakończenia inwestycji to 15 listopad 2019 roku – informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej, Danuta Bochyńska-Podloch.

UM Zabrze zamierzał pierwotnie przeznaczyć na pierwszą część rozbudowy ulicy Handlowej 1,24 mln złotych. Łącznie do przetargu stanęły trzy firmy – zwycięzca, a także Przedsiębiorstwo Budowy Dróg z Katowic i konsorcjum z Jankowic. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również