Wiadomości z Zabrza

Udaremniona próba przemytu narkotyków w zabrzańskim Zakładzie Karnym

  • Dodano: 2020-06-18 10:45

Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Zabrzu udaremnili przedostanie się na teren jednostki narkotyków i innych niedozwolonych przedmiotów.

Przerzut

W dniu 17 czerwca funkcjonariusze  w wyniku prowadzonych czynności profilaktycznych ujawnili  na dachu jednego z budynków pakunek zawierający: środki odurzające, strzykawki, igły oraz tusz do tatuowania. Wstępne badanie ujawnionych substancji wykazało obecność marihuany i amfetaminy.  Biały proszek o wadze ponad 5 gram oraz ponad 4 gramy zielonego suszu zostały niezwłocznie przekazane Policji.

Zawsze czujni

Funkcjonariusze Służby Więziennej zawsze czuwają i dbają o bezpieczeństwo. To ich zadanie.   Są systematycznie szkoleni z zakresu przeciwdziałania przenikaniu na teren jednostek przedmiotów i substancji niedozwolonych.  Codziennie dokonują licznych kontroli m.in.: pomieszczeń, w których przebywają skazani, pojazdów wjeżdżających na teren jednostki, dostarczanych paczek oraz  zabezpieczeń techniczno – ochronnych. W trakcie realizacji tych zadań korzystają z różnych urządzeń tj.: ręcznego wykrywacza metali, lustra inspekcyjnego, skanera rentgenowskiego do prześwietlania  paczek i bagażu oraz bramowego wykrywacza metali.

Technika i rzetelność

Połączenie rzetelnego wykonywania obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy  z wykorzystaniem urządzeń technicznych, jak również sprawny przepływ informacji pomiędzy funkcjonariuszami różnych działów przynosi wymierne efekty oraz pozwala na zachowanie bezpieczeństwa i porządku  w jednostce. Potwierdza to udaremniona próba przemytu – podkreśla ppor. Katarzyna Jabłońska, rzecznik prasowy  Dyrektora Zakładu Karnego w Zabrzu.

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
Źródło: Zakład Karny w Zabrzu/ppor. Katarzyna Jabłońska

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.