Wiadomości z Zabrza

Uczniowie z Zabrza w Essen. Wzięli udział w Międzynarodowym Spotkaniu Młodzieży [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-08-04 08:15, aktualizacja: 2023-08-04 08:29

Mówi się, że szkoła uczy, ale podróże kształcą. Mogła się o tym przekonać grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 10 w Zabrzu, która od 17 lipca gościła w niemieckim Essen, mieście partnerskim Zabrza. Młodzież dzięki wyjazdowi w ramach International Youth Exchange Essen miała okazję nawiązać przyjaźnie z rówieśnikami z Finlandii, Francji, Anglii, Niemiec oraz Chin.

Młodzież z Zabrza odwiedziła miasto Essen

Jednym z punktów pobytu były warsztaty dotyczące tematu Street Art, na których młodzież doskonaliła swoje umiejętności z zakresu muzyki, tańca, graffiti, parkouru oraz robienia mebli z drewna. Efektami tych zajęć były: stworzenie wspólnej piosenki, układu tanecznego, graffiti na murach miasta Essen, pokaz parkoura i zbudowanie drewnianego baru. Był to dla uczestników czas wykazania się kreatywnością, wszechstronnymi umiejętnościami, a także szlifowania kompetencji językowych. 

Poza warsztatami młodzież poznawała Essen, zwiedzała wystawę w Gasometer w Oberhausen oraz słynną Katedrę w Kolonii. Wieczory spędzali na prezentacjach miast, z których pochodzili oraz na grach i zabawach.

Ostatni wieczór wyjazdu uczestnicy Międzynarodowego Spotkania Młodzieży Miast Partnerskich w Essen spędzili na podsumowaniu całego tygodnia oraz na wspólnie przygotowanej kolacji, podczas której mogli spróbować dań kuchni poszczególnych krajów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również