Wiadomości z Zabrza

Uczą bezpieczeństwa podczas ferii

  • Dodano: 2017-01-18 10:00

Zabrzańscy policjanci odwiedzili w poniedziałek kolejne szkoły, w których prowadzone są zajęcia dla dzieci w okresie zimowych ferii. Mundurowi przeprowadzili pogadanki w trzech podstawówkach.

Policyjna profilaktyk odwiedziła SP nr 22 i SP nr 26, a dzielnicowy z komisariatu II gościł w SP nr 14. Policjanci rozmawiali z dzieciakami o najczęstszych i najpoważniejszych zagrożeniach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Przedsięwzięcie wspomagała maskotka śląskiej policji – pies Sznupek.


Trwa cykl spotkań profilaktycznych pod nazwą „Czas na ferie!”. Przedsięwzięcie kierowane jest do dzieci i młodzieży uczestniczącej w miejskich półkoloniach i zajęciach rekreacyjno- sportowych organizowanych w okresie ferii zimowych. Mundurowi z zabrzańskiego garnizonu prowadzą z dziećmi pogadanki dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii. Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną odwiedziła Szkoły Podstawowe nr 22 i 26. Dzielnicowy z komisariatu II gościł natomiast w Szkole Podstawowej nr 14. Policjanci rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpiecznego wypoczynku oraz omówili sposoby unikania zagrożeń, a także informowali jak radzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach. Do części szkół zdołał dotrzeć ulubieniec dzieci – pies Sznupek, który „czuwał” nad bezpieczeństwem uczestników. Prelekcje w ramach działań „Czas na ferie!” prowadzone będą do zakończenia zimowych ferii w Zabrzu. Mamy nadzieję, że tego typu spotkania wpłyną na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci, które po zimowym wypoczynku całe i zdrowe wrócą do szkół i przedszkoli.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.