Wiadomości z Zabrza

Tym razem bez upałów. Sprawdź prognozę na najbliższy tydzień [6-12.08]

  • Dodano: 2021-08-05 12:45

Początek sierpnia nas nie rozpieszcza – pogoda jest zmienna i bardzo kapryśna. Jak będzie w najbliższym tygodniu? Czy pogoda pozwoli nam wypoczywać na świeżym powietrzu i cieszyć się słońcem?

Tygodniowa prognoza pogody [6-12.08]

Nadszedł przez niektórych długo wyczekiwany czas w roku - sezon urlopowy. Większość z nas w tym czasie gdzieś wyjeżdża lub planuje jak aktywnie spędzić ten czas w swoim miejscu zamieszkania. Jedynym co może popsuć nasze plany, jest zła pogoda. Jeśli planujesz daleką podróż, koniecznie wcześniej sprawdź zapowiadaną prognozę pogody i nie pozwól popsuć sobie wakacji. Pogoda bywa nieprzewidywalna i lepiej wiedzieć czego się spodziewać.

Jeśli jednak na swój urlop musisz jeszcze poczekać - nic straconego. Wykorzystaj weekend, spędzając go najlepiej, jak potrafisz. Wycieczka rowerowa? Wypad nad jezioro lub basen? Odpoczywanie na działce? Spacer po lesie? Sprawdź tygodniową prognozę pogody w twoim mieście i zaplanuj dni wolne już teraz. Nie pozwól, by ominęła cię dobra pogoda.

W okresie lipca i sierpnia w 2021 roku będziemy mieć 44 dni robocze, a 18 dni wolnych. Nie zmarnuj tych 18 dni wolnych i zaplanuj je zgodnie z zapowiadaną pogodą. Jeśli zapowiadane są deszcze i burze, wycieczka w góry nie jest dobrym pomysłem. Tak samo należy uważać jeśli planuje się wycieczkę rowerową podczas fali dużych upałów - należy odpowiednio nawadniać swój organizm i unikać mocno nasłonecznionych miejsc. Aby uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych sytuacji warto wiedzieć, jaka będzie pogoda w najbliższym tygodniu i dostosować do niej swoje plany. 

Pogoda na tydzień w Zabrzu

Przed nami kolejny, sierpniowy tydzień! Jeżeli planujesz w tym czasie urlop, koniecznie zapoznaj się z naszą prognozą pogody i nie daj się zaskoczyć!

Piątek 6 sierpnia

W piątek temperatura będzie niska – termometry wskażą zaledwie 20 stopni. Zachmurzenie będzie duże, sięgnie aż 66%. Na szczęście synoptycy wykluczają opady deszczu. 

Sobota 7 sierpnia

Początek weekendu przyniesie nieco lepszą pogodę. Temperatura wzrośnie do 25 stopni. Zachmurzenie spadnie zaledwie do 48% - oznacza to, że na niebie coraz częściej będzie pojawiało się słońce. Możesz spokojnie zaplanować wypoczynek na świeżym powietrzu – tego dnia unikniemy opadów.

Niedziela 8 sierpnia

Niedziela będzie burzowa i deszczowa – mimo to termometry wskażą 25 stopni. Zachmurzenie wyniesie 63%. Możemy spodziewać się przejaśnień, jednak niewielkich i zdecydowanie nieczęstych.

Poniedziałek 9 sierpnia

Poniedziałki zazwyczaj są nieprzyjemne, a ten będzie wyjątkowo nieznośny. Początek tygodnia będzie pochmurny i chłodny. Temperatura wyniesie 23 stopnie, a zachmurzenie – 46%. 

Wtorek 10 sierpnia

We wtorek temperatura utrzyma się na poziomie 24 stopni. Będzie nieco bardziej słonecznie niż w poniedziałek. Meteorolodzy wykluczają opady.

Środa 11 sierpnia

Termometry ponownie wskażą 24 stopnie. Zachmurzenie spadnie do zaledwie 27%. Na szczęście w środę również unikniemy opadów.

Czwartek 12 sierpnia

Czwartek będzie przeważnie słoneczny i ciepły – na termometrach zobaczymy 25 stopni. Zachmurzenie wyniesie 76% i - niestety – możliwe są opady.  


Niezależnie od tego czy pogoda dopisuje - wykorzystaj lato najlepiej jak potrafisz. Wakacje dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych kończą się we wtorek 31 sierpnia, jednak to nie oznacza końca lata. Ostatni dzień lata przypada w środę 22 września. Dzień później (23 września) rozpoczniemy jesień. Ponura jesienna aura nie sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu, dlatego wykorzystaj tegoroczne lato póki wciąż trwa.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.