Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Turcy zainwestują 40 mln złotych w zabrzańską KSSE

  • Dodano: 2018-02-18 14:45

Ulus Metal – turecka spółka zajmująca się produkcją części metalowych dla przemysłu motoryzacyjnego zawarła z zabrzańskim samorządem umowę o zakup nieruchomości w strefie ekonomicznej. Firma za zatrudniać blisko 80 pracowników.

Tworzymy warunki stabilnego rozwoju Zabrza poprzez skonstruowanie ambitnego budżetu oraz pozyskiwanie środków zewnętrznych, a szczególnie funduszy unijnych na prorozwojowe projekty infrastrukturalne, ekologiczne i społeczne. Dlatego dla konkurencyjności miasta stworzyliśmy kosztem 65 mln zł infrastrukturę w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, gdzie obecnie zainwestowało już 17 firm, które stworzą ponad 500 miejsc pracy - powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Zgodnie z zapowiedziami władz miasta i tureckiej spółki, inwestycja przy ulicy Piekarniczej ma zostać wdrożona w ciągu dwóch najbliższych lat. Początek robót budowlanych zaplanowano na ten rok.

Ulus Metal to nowy inwestor z branży automotive, który zdecydował się na zainwestowanie w zabrzański Regionalny Park Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Do końca tego roku w Zabrzu ma stanąć wart ponad 50 mln złotych zakład koreańskiej firmy ERAE zajmującej się produkcją modułów do klimatyzacji. Poza tym, na inwestycję w wysokości blisko 37 mln złotych zdecydowali się Koreańczycy z YS Poland Autoparts.

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.