Wiadomości z Zabrza

Znika McDonald's. Ale innych miejsc w Zabrzu przybywa

 • Dodano: 2018-02-18 13:15

Z placu Wolności znika jedne z najbardziej charakterystycznych lokali – pierwszy zabrzański McDonald’s. Są jednak inne lokale, które warto odwiedzić. O wiele lepsze. 

Dlaczego lokal się zamyka? To wina miasta?


Takie głosy słychać z różnych stron. Podobnie jak takie, że w Zabrzu otwierają się jedynie banki, ciucholandy i kebaby. To bzdura.
Jak ustalił Dziennik Zachodni, obecna lokalizacja (sieciówka opuszcza ją w okolicy kwietnia) nie wpisuje się w obecną politykę firmy. Od lat kolejne placówki otwierane są jako osobne budynki lub lokowane w centrach handlowych. Zabrzański nie jest jedynym, który zniknie.


Najprawdopodobniej nie ma tu więc żadnej ingerencji ze strony miasta, choć wielu na pewno chciałoby, aby coś takiego miało miejsce.  Można by wówczas zdobyć kolejny „argument” przeciwko  obecnym władzom. Te zaś, choć nie są idealne, nie we wszystkim „maczają palce”. Czasem chodzi tylko o biznes.

Są inne miejsca!


W promieniu kilkuset metrów od pl. Wolności znajdziemy kilkanaście lokali, w których można się napić dobrej kawy, piwa lub zjeść coś smacznego. Jest Tukan, Okrąglak, Zapieczone, Fifty Fifty, Cytat, Skrzydlaty Byk, Latte Art. Mamy Grubego Benka i nieśmiertelne Piccolo, jest herbaciarnia Czajnik.


Nieco dalej znajdziemy Oficynę, Werandę, Kamienicę, Naleśnikarnię Kamienica... Niebawem otwiera się nowa lodziarnia (na przeciwko Morgan Pub). Są lokale w pobliskim Platanie, są w galerii. Nie brakuje więc miejsc, do których warto się wybrać. My polecamy wszystkie wymienione. Znamy je i lubimy.


Nie da się jednak ukryć, że w centrum jest sporo pustych lokali, w tym także takich, które opuściły firmy działające w centrum od wielu lat. Powodów ich zamknięcie było jednak tak wiele, jak wielu było właścicieli.

Co z pracownikami?

W Zabrzu mamy jeszcze dwie inne restauracje tej sieci. Podobno pracownicy likwidowanej placówki mają być rozlokowani do pozostałych. 

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • mieszkac

  autor artykułu był kiedyś w Zabrzu?

 • michał

  aha czyli udawajmy dalej, że wszystko jest OK. Wszyscy mieszkańcy tego miasta z litości się już tylko uśmiechają i jadą do Gliwic/Katowic w każdy weekend bo polityka miasta jest jaka jest od lat.Skoro tak głęboko w poważaniu miasto ma sferę rozrywkową to może chociaż zacznie coś w końcu robić ze smogiem i mam tu na myśli realne działanie a nie PR, należy zlikwidować wszystkie instalacje korzystające z pieców a smog nagle zniknie i wszyscy będą zdziwieni jak to możliwe :)) w miejscu pierwszego maka pewnie powstaną 2 lokale... bank i apteka :D :D :D :D :D

 • chmiel

  az 14 knajp musialo sie zrzucic na artykul sponsorowany z domieszka hejtu? slabo...

 • Arek

  Same banki i apteki. Dziękuję.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.