Wiadomości z Zabrza

Trzy podmioty chętne na Górnika. Znamy je!

  • Dodano: 2024-01-31 15:15

Prezydent Zabrza ujawniła wczoraj długo wyczekiwane informacje, wiemy już, kto jest oficjalnie zainteresowany zakupem Górnika Zabrze. 

Trzy firmy w grze o zabrzański klub

Pierwszą postacią jest Thomas Hansla, niemiecki przedsiębiorca o polskich korzeniach. To nazwisko znane jest już od jakiegoś czasu, o jego zainteresowaniu Górnikiem pisaliśmy w październiku ubiegłego roku. Jest m.in. założycielem firmy Key Solutions, dostarczającej usługi dla branży moto. Jego firma współpracuje m.in. z Porsche, Maseratti i Mercedesem.

Drugą firmą jest Zarys-Tabapol, duża firma działająca na rynku medycznym, a trzecią DL INVEST GROUP VENTURE CAPITAL sp. z o.o. z Katowic, deweloper i inwestor na rynku nieruchomości, który od kilku lat umacnia swoją pozycję w Polsce.

O trzech potencjalnych zainteresowanych aktualna prezydent Zabrza informowała jeszcze w grudniu, jednak bez ujawniania szczegółów. Te pojawiły się pod koniec stycznia br. 

To dopiero wnioski, na decyzję jeszcze poczekamy

Trwają prace nad oceną wniosków złożonych przez podmioty zainteresowane postępowaniem dot. zmian właścicielskich Górnik Zabrze S.A.. Wnioski zostały złożone przez trzy podmioty - napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych. 

Firmy składały swoje propozycje do 15 stycznia, teraz poczekamy, zapewne kilka tygodni, na analizę wniosków. Kiedy pojawią się kolejne szczegóły? Mamy nadzieję, że jak najszybciej. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również