Wiadomości z Zabrza

Jest pierwszy chętny na Górnika. Znamy nazwisko!

  • Dodano: 2023-10-25 15:45, aktualizacja: 2023-10-26 13:31

Ujawniono personalia inwestora, zainteresowanego zakupem Górnika Zabrze. To niemiecki przedsiębiorca urodzony w Rudzie Śląskiej, dobry znajomy Lukasa Podolskiego. 

Pierwsze rozmowy już były

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że klubem interesuje się kilku bliżej nieznanych przedsiębiorców. Dziś możemy potwierdzić, że jednym z nich jest Thomas Hansla.

Tak, to prawda. Chcę kupić Górnika. Myślę, że mam wystarczającą wiedzę, doświadczenie i kontakty. Oczywiście, tego nie da się zrobić od razu. Trzeba iść krok po kroku, w moim przypadku to byłby projekt wieloletni - powiedział Piotrowi Koźmińskiemu w wywiadzie dla serwisu WP Sportowe Fakty. 

Wspomniał, że pomysł na zakup klubu - któremu prywatnie od zawsze kibicuje - narodził się wiosną tego roku, gdy spotkał się w sprawach biznesowych z Lukasem Podolskim. Jest mocno zainteresowany przejęciem Górnika, a Lukas Podolski także chce działać na rzecz klubu, o czym niejednokrotnie mówił w wywiadach. 

Plan na klub już jest

Thomas Hansla - na co dzień przedsiębiorca związany z branżą motoryzacyjną, działający w Europie i Ameryce Północnej - jeśli przejmie klub, będzie się starał wzmacniać nie tylko pierwszą drużynę, ale także akademię piłkarską. Młodzi zawodnicy to według niego znaczący element przyszłości Górnika. 

Biznesmen pół roku temu spotkał się w prezydent miasta Małgorzatą Mańką-Szulik. Podobno przebiegły dość owocnie, więc ma nadzieję, że niebawem pojawi się kolejna okazja do spotkań i rozmów o konkretach. W rozmowie z Koźmińskim wspomniał, że chciałby zacząć pracę dla klubu jak najszybciej, najlepiej w tym roku. 

Górnik w długach

Czy do transakcji dojdzie i czy pan Thomas Hansla dokona zakupu klubu, dowiemy się zapewne w najbliższych miesiącach. Plany są ambitne, ale jeszcze brakuje konkretnych decyzji.

Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie kwota zakupu. Klub ma zadłużenie sięgające około 140 milionów złotych, które na pewno będzie miało wpływ na cenę i jego przyszłość (pełny raport znajdziecie tutaj).

Kim jest Thomas Hansla?

Thomas Hansla to urodzony w Rudzie Śląskiej biznesmen, który od lat mieszka w Niemczech. Jest m.in. właścicielem i założycielem firmy Key Solutions, dostarczającej usługi dla branży motoryzacyjnej, m.in. dla Porsche, Maseratti i Mercedesa. Prowadzi swoje interesy w Niemczech, Polsce, Czechach i Kalifornii. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również