Wiadomości z Zabrza

Trwają bezpłatne warsztaty – Koduj z Gigantami

  • Dodano: 2023-09-15 10:45

Jak najlepiej zapoznać dziecko ze sztuczną inteligencją? Dzięki bezpłatnym warsztatom – Koduj z Gigantami. To już 13. edycja tej inicjatywy, która wprowadza dzieci i młodzież w świat programowania. Akcję honorowym patronatem objęli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, MEiN, GovTech Polska oraz NASK.

Warsztaty "Koduj z Gigantami. W kr(AI)nie przyszłości" potrwają do końca września

W zajęciach można wziąć udział stacjonarnie w ponad 100 polskich miastach, w tym w Zabrzu oraz online. Aby wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, należy zarejestrować się na stronie TUTAJ . Po zarejestrowaniu znajdą Państwo informacje o terminach warsztatów, które odbywają się w Zabrzu.

Podczas zajęć organizatorzy przybliżą młodym uczestnikom podstawy programowania i korzystania z nowych technologii, dając możliwość równego dostępu do tego rodzaju zajęć i przeciwdziałając wykluczeniu cyfrowemu. Do udziału w warsztatach wystarczą chęć nauki i ciekawość. W pozostałe aspekty programowania, uczestników wprowadzą wykwalifikowani trenerzy, którzy nie tylko uczą, ale i inspirują młodych fanów kodowania.

Każdej edycji Koduj z Gigantami przyświeca inny motyw. Tym razem Giganci Programowania zaproszą uczestników do Kr(AI)ny Przyszłości, a o tematyce warsztatów mówi już sama nazwa zapisana w przewrotny sposób. To w niej organizatorzy wyróżniają litery AI (Artificial Intelligence), czyli z ang. “sztuczna inteligencja”. Właśnie o świat sztucznej inteligencji zostaną oparte zajęcia Koduj z Gigantami w ramach 13. edycji warsztatów.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych środowisk i aktualnej wiedzy, prowadzący zajęcia przedstawią sztuczną inteligencję oraz szanse i zagrożenia jakie ona ze sobą niesie. Przy użyciu takich środowisk jak Scratch, Minecraft Education czy Visual Studio uczestnicy przekonają się, że sztuczna inteligencja może znaleźć zastosowanie w wielu obszarach codziennego życia. W projektach wykorzystane zostaną różnego rodzaju elementy związane ze sztuczną inteligencją, nadając projektom niespotykany dotąd wygląd i zastosowanie.

Kto może wziąć udział w zajęciach?

Akcja Koduj z Gigantami otwarta jest dla dzieci i młodzieży z całej Polski, a zajęcia zostały podzielone na trzy grupy wiekowe: 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-18 lat. Warsztaty będą prowadzone przy wykorzystaniu różnych środowisk i języków programistycznych oraz programów, tj:

  • Scratch – podstawowe środowisko, które pozwala wprowadzić najmłodszych w świat programowania,
  • Minecraft Education – możliwość kodowania Minecrafta przy pomocy blokowego języka programowania;
  • App Inventor – pozwala na tworzenie aplikacji i gier na urządzenia mobilne;
  • C# – jeden z najbardziej zaawansowanych i profesjonalnych języków programowania, w którym pracują zawodowi programiści;
  • Python – język programowania o rosnącej popularności, pozwalający tworzyć zaawansowane projekty;
  • C++ – język programowania powszechnie wykorzystywany w branży IT.

Organizatorem akcji jest najprężniej rozwijająca się szkoła kodowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania, która już od 8 lat realizuje swoją misję cyfrowej edukacji młodego pokolenia. Do tej pory Giganci przeszkolili ponad 150 tys. młodych fanów kodowania.

Trwają bezpłatne warsztaty – Koduj z Gigantami

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również