Wiadomości z Zabrza

Trwa zbiórka na rzecz odnowy placu zabaw w Zabrzu dla uchodźców z Ukrainy

  • Dodano: 2022-03-29 12:00

Fundacja Militarnego Mikołaja prowadzi zbiórkę na rzecz odnowy placu zabaw na terenie dawnego Domu Dziecka w Zabrzu, gdzie obecnie przebywają uchodźcy z Ukrainy.

Plac zabaw dla uchodźców z Ukrainy

Trwa zbiórka na rzecz odnowy placu zabaw dla dzieci na zamkniętym terenie byłego Domu Dziecka przy ul. Wolności w Zabrzu. Aktualnie przebywa tam 73 uchodźców z Ukrainy - są to matki z dziećmi. Fundacja Militarnego Mikołaja postanowiła dać dzieciom z Ukrainy bezpieczną przestrzeń do zabawy oraz chwilowego zapomnienia o problemach. Czasu jest niewiele, ponieważ wolontariusze fundacji chcą odnowić plac zabaw w najbliższą sobotę 2 kwietnia. W pracach pomogą również przebywający w placówce uchodźcy.

– Nasz cel to nie tylko odnowienie placu zabaw, aby dzieci miały gdzie bezpiecznie się bawić i zapomnieć o tym co się dzieje w ich ojczyźnie, ale przede wszystkim wspólna integracja  – przekazuje Stowarzyszenie Militarny Mikołaj na stronie internetowej zbiórki.

Jakie prace planują wykonać wolontariusze?

W ramach odnowy placu zabaw wolontariusze planują wymienić zniszczone belki, zaimpregnować deski, odmalować metalowe elementy oraz uporządkować teren. W planach jest również integracja  z uchodźcami podczas wspólnego poczęstunku (grill) i zapewnienie dzieciom rozrywki w postaci dmuchanego zamku oraz edukowanie najmłodszych na temat znaków drogowych poprzez zabawę.

– Wspólnie z przebywającymi tam uchodźcami będziemy odnawiać i porządkować plac zabaw dla ich dzieci, a część naszych wolontariuszy zajmie się wspólną zabawą z dziećmi – przekazuje Stowarzyszenie Militarny Mikołaj. – Czasu jest niewiele, aby zebrać potrzebne środki, lecz wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się osiągnąć nasz cel – dodają.

Zbiórkę można wesprzeć TUTAJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również