Wiadomości z Zabrza

Tragiczny finał wesela w Zabrzu. Kobieta podejrzana o zabójstwo męża trafiła do aresztu 

  • Dodano: 2020-10-21 10:00

Kara dożywotniego więzienia grozi 58-latce z Zabrza, podejrzanej o zabójstwo. Kobieta kilka razy ugodziła nożem swojego małżonka w klatkę piersiową. Zebrany przez policjantów i prokuratora materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jej zarzutu zabójstwa i tymczasowe aresztowanie.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w minioną niedzielę rano, w jednym z mieszkań w centrum Zabrza. 

- Około 7.30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który z ranami brzucha miał leżeć nieprzytomny w swoim mieszkaniu. Na miejsce skierowano policyjną grupę operacyjno-procesową. Stróże prawa ustalili, że poprzedniego wieczoru mężczyzna był ze swoją żoną na weselu. Z uroczystości wrócił wcześniej niż partnerka, a kiedy i ona zjawiła się w mieszkaniu, doszło do awantury - czytamy na stronie KMP Zabrze.

Podczas kłótni 58-latka zadała swojemu partnerowi kilka ciosów nożem i innym przedmiotem w okolicę klatki piersiowej. Pomimo przeprowadzonej przez lekarzy operacji, 48-latek zmarł jeszcze tego samego dnia w szpitalu. Kobietę zatrzymano, miała w organizmie blisko dwa promile alkoholu. 

Zebrany materiał dowodowy umożliwił prokuratorowi przedstawienie jej zarzutu zabójstwa. Decyzją sądu, mieszkanka Zabrza została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Grozi jej dożywocie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.