Wiadomości z Zabrza

Torcida Cup 2019 - Setki kibiców Górnika Zabrze w hali Pogoń [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2019-02-11 07:15, aktualizacja: 2019-02-11 22:50

Około tysiąca osób pojawiło się na kultowych już zawodach Torcida Cup organizowanych przez zaprzyjaźnione grupy kibiców. Świętowano 20 lat istnienia Torcidy. Na parkiet wyszli kibice związani z Górnikiem Zabrze, ROW Rybnik, Koroną Kielce, GKS Katowice, Banik Ostrava, JKS Jastrzębie i Wisłoką Dębica. Zaprezentowano także skład Górnika Zabrze, powitano nowych zawodników i uczczono urodziny Stanisława Sętkowskiego, słynnego kibica klubu z Roosevelta. 

Torcida Cup - wyjątkowy turniej

Przyzwyczailiśmy się do tego, że na zwodach sportowych grają zwykle profesjonalni zawodnicy, Torcida Cup to turniej, w którym biorą udział... kibice zaprzyjaźnionych klubów.

Już 10 lutego długo wyczekiwana kolejna edycja kultowego Turnieju Torcida Cup 2019!

W tym roku świętujemy 20 lecie Torcidy! Nie może Was zabraknąć! - czytaliśmy w zapowiedziach. Faktycznie, w hali pojawił się tłum ludzi, którzy wspólnie obchodzili to wyjątkowe, piłkarskie święto.

W czasie niedzielnych zmagań w szranki stanęło 8 drużyn kibiców:

  • Ultras Górnik Zabrze
  • Torcida 1999 Górnik
  • Korona Kielce
  • JKS Jarosław
  • Banik Ostrawa
  • GKS Katowice
  • ROW Rybnik
  • Wisłoka Dębica/li>

Na trybunach pojawiło się kilkaset osób związanych z reprezentowanymi klubami, byli ludzie z Zabrza, Katowic, Knurowa, Rudy Śląskiej, Ostravy, Rybnika i wielu, wielu innych miast, w których zaprzyjaźnione drużyny mają swoich sympatyków. Było bardzo gorąco, a od dopingujących okrzyków i pieśni cała hala aż drżała w posadach. Takie spotkania potrafią uzależnić, panowała wspaniała atmosfera.


Stanisław "Leon" Sętkowski obchodzi 80 urodziny

Kibice, Górnik Zabrze i władze miasta nie zapomniały o uhonorowaniu najsłynniejszego kibica Trójkolorowych - Stanisława Sętkowskiego, słynnego Leona, którzy od kilkudziesięciu lat regularnie przychodzi na mecze, by kibicować zawodnikom, był i jest z nimi na dobre i złe, zawsze wierząc w zwycięstwo. Znany jest również z tego, że po meczu wręczał najlepszym piłkarzom... koguta ze swojej hodowli.

Wczoraj, tj. 10 lutego Pan Stanisław obchodził okrągłe, 80-te urodziny. Kibice i klub uhonorowały go piłkarską koszulką, życzeniami, a do prezentu trzy grosze dorzuciło miasto, gratulacje składała mi m.in. prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

Nowi zawodnicy Górnika Zabrze

W tak ważnym dniu nie mogło również zabraknąć zawodników Górnika Zabrze i ludzi związanych z klubem, od prezesa, po ekipę fizjoterapeutów. Wszyscy oni pojawili się w hali Pogoni Zabrze.

Na dzień przed meczem z Wisłą Kraków, wraz z którą przyjedzie do Zabrza Jakub Błaszczykowski, zaprezentowali się wszyscy zawodnicy pierwszego składu drużyny, a także nowi zawodnicy, którzy mają zagrać z Górnikiem Zabrze w nadchodzących miesiącach. Na parkiet wyszli: Adam Orn Arnarson, Valeriane Gvilia, Ishmael Baidoo, Mateusz Matras, Bartłomiej Eizenchart, Giannis Mystakidis i Martin Chudy. Zdjęcia z prezentacji zawodników opublikujemy już niebawem.

Zobaczcie zdjęcia z niedzielnego turnieju!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.