Wiadomości z Zabrza

Teatr Nowy zagra dla partnerów z miasta Równe!

  • Dodano: 2022-03-02 14:45

W obliczu tragedii, jaka spotkała obywateli Ukrainy Teatr Nowy w Zabrzu postanowił nieco zmienić swój repertuar. W dniach 12 i 13 marca (sobota i niedziela) o godzinie 18:00 zagrają spektakl „Królowie Strzelców. Sport w cieniu imperium” w reż. Piotra Ratajczaka. Spektakl ten wcześniej zagrano w 2019 roku w Teatrze Muzycznym i Dramatycznym w zaprzyjaźnionym z Zabrzem mieście Równem.

Spektakl „Królowie Strzelców. Sport w cieniu imperium” 

Jak informuje Tetr Nowy w Zabrzu, „Królowie Strzelców. Sport w cieniu imperium”  to spektakl o cyniźmie tyranów i współczesnych możnowładców, o zniewoleniu i manipulacji ludźmi, o ludzkim nieszczęściu. 

– Treść i przekaz tej sztuki wpisuje się w nasz protest i niezgodę na bandycką agresję Rosji – przekazuje Teatr Nowy w Zabrzu.

Promocyjna cena biletów

Tym razem bilety na spektakl sprzedawane będą w wyjątkowej i symbolicznej cenie 1 zł. Wcześniej koszt biletu wynosił 50 zł. Przed i po spektaklu odbędzie się zbiórka pieniężna na rzecz mieszkańców miasta Równe.


Tylko do jutra (czwartek 3 marca) w Teatrze Nowym trwa materialna zbiórka na rzecz partnerskiego miasta Równe oraz tamtejszego teatru dramatycznego. Oddawać można: latarki, karmę dla zwierząt, środki opatrunkowe, śpiwory, karimaty i buty trapery. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.