Wiadomości z Zabrza

Taksówkarze od dłuższego czasu nie mają gdzie stacjonować. Podjęto działania!

  • Dodano: 2024-03-26 10:45

Problem dotyczący braku miejsc postojowych dla zabrzańskich taksówkarzy niebawem zostanie rozwiązany. Prezydent miasta zleciła podjęcie działań, które będą zgodne z oczekiwaniami kierowców taksówek.

Zabrzańskim taksówkarzom brakuje miejsc postojowych

Wcześniej informowaliśmy o tym, że w Zabrzu brakuje miejsc postojowych dla taksówkarzy. Zamieszanie jest spowodowane powstaniem nowego centrum przesiadkowego przy ulicy Goethego. Przed rozpoczęciem budowy taksówkarze mogli korzystać z trzydziestu miejsc postojowych, a obecnie mają ich do dyspozycji tylko cztery.

Więcej informacji na temat brakujących miejsc postojowych znajdziecie TUTAJ.

Zdesperowani taksówkarze, których praca została znacznie utrudniona, zaczęli szukać pomocy w różnych środowiskach, podając również propozycje rozwiązania problemu. Wydawać by się mogło, że ich prośba o pomoc odbija się echem, jednak w czwartek 22 marca Małgorzata Mańka-Szulik poinformowała w mediach społecznościowych, że spotkała się z przedstawicielami zabrzańskich taksówkarzy.

– Spotkałam się z przedstawicielami zabrzańskich taksówkarzy, by wysłuchać ich opinii związanej z nową organizacją ruchu w rejonie nowego centrum przesiadkowego i placu dworcowego. Poprosiłam inżyniera miasta oraz dyrektora JGN o podjęcie działań zgodnych z oczekiwaniami taksówkarzy – przekazała Małgorzata Mańka-Szulik w mediach społecznościowych.

Jak więc widać problem taksówkarzy niebawem zostanie rozwiązany. Póki co, nie wiadomo jednak kiedy zmiany, które ułatwią kierowcom zabrzańskich taksówek pracę, wejdą w życie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również