Wiadomości z Zabrza

Spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

  • Dodano: 2022-04-14 06:00, aktualizacja: 2022-04-14 06:38

W sali Rady Wydziału Nauk Medycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego przy placu Traugutta 2 odbyło się spotkanie wielkanocne ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Uczestniczyli w nim m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, prorektor ds. kształcenia podyplomowego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego dr hab. n. med. Oskar Kowalski, dziekan Wydziału Nauk Medycznych ŚUM prof. dr hab. n. med. Alicja Grzanka oraz naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Czesława Winecka.

Spotkanie było okazją do przypomnienia roli uniwersytetów trzeciego wieku w zapewnieniu kompleksowej oferty zajęć skierowanych do osób, które zakończyły już swoją aktywność zawodową, a także do przypomnienia szerokiej gamy propozycji, z jakich korzystać mogą seniorzy w naszym mieście.

Jesteśmy jednym z nielicznych miast, w którym funkcjonuje zarówno teatr, filharmonia, muzea, jak i wspaniała scena w Domu Muzyki i Tańca czy też Miejski Ogród Botaniczny – stwierdziła podczas spotkania prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Dla osób ceniących kontakt ze sztuką, z kulturą, z muzyką to niepowtarzalna okazja, bo my w Zabrzu mamy to wszystko na wyciągnięcie ręki. Zachęcam Państwa do odwiedzania naszych instytucji kultury i korzystania z szerokiej oferty, jaką nam proponują – dodała prezydent.

Wspaniałą próbkę tej oferty podarowali seniorom muzycy Filharmonii Zabrzańskiej

W trakcie dzisiejszego spotkania z mini recitalem wystąpił bowiem kwartet smyczkowy, który zaprezentował utwory zarówno zagranicznych, jak i polskich kompozytorów. Uczestnicy zajęć UTW mogli wysłuchać m.in. muzyki filmowej takich kompozytorów jak m.in. Waldemar Kazanecki, Carlos Gardel, Jerzy Petersburski czy Henryk Kuźniak.

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu rozpoczął działalność w październiku 2014 r. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w formie dwugodzinnych wykładów prowadzonych od godz. 10.00 do godz. 13.00. Wykłady prowadzone są przez profesorów i doktorów zatrudnionych na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu. Celem zajęć jest poszerzenie wiedzy z zakresu medycyny, propagowanie zdrowego stylu życia i postaw prozdrowotnych. Podstawą przyjęcia do UTW jest ukończenie aktywności zawodowej lub ukończenie 60 roku życia.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również