Wiadomości z Zabrza

Spotkania "Czyste powietrze - Masz wpływ"

  • Dodano: 2020-02-21 10:15

Trwają spotkania z mieszkańcami w ramach akcji "Czyste powietrze - masz wpływ", organizowane przez Urząd Miasta przy współpracy z Radami Dzielnic.

Celem spotkań jest przedstawienie mieszkańcom problemu smogu. W czasie dyskusji omawiane są takie zagadnienia jak m.in.: wpływ zanieczyszczonego powietrza na zdrowie, prawa i obowiązki wynikające z uchwały antysmogowej oraz sposoby na zmniejszenie ilości zanieczyszczeń w powietrzu.

W trakcie spotkań przekazywane są informacje na temat prawidłowego spalania paliwa stałego. Ponadto prezentujemy dane dotyczące dostępnych dla mieszkańców programów wsparcia finansowego działań proekologicznych.

Spotkania prowadzone są przez urzędników oraz zaproszonych gości, którymi są m.in. przedstawiciele Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu, kominiarze, strażnicy miejscy oraz lekarze. Do tej pory spotkania odbyły się w dzielnicach: Kończyce, Zandka, Młody Górnik, Makoszowy, Centrum Północ, Pawłów i Rokitnica.

Dzisiaj zapraszamy mieszkańów na spotkanie w Centrum Południe, które odbędzie się przy ul. Brodzińskiego 4. Początek - godz. 18.00.

Kolejne spotkania odbędą się:

  • 27 lutego - Helenka, SP nr 33, ul. Zamenhofa 56, godz. 18.00,
  • 28 lutego, Grzybowice, DOK, ul. Badestinusa 60, godz. 18.00. 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Michał

    Fajnie ,że są organizowane spotkania z mieszkańcami . Podejmowane wspólnie decyzję , to jest to ! Niech każdy weźmie odpowiedzialność w swoje ręce ! Przypomnę ,że w programie czyste powietrze jest od groma ekologicznych kotłów które warto zainwestować. Ja sam posiadam eei pellets od kostrzewy i jestem zadowolony bo nie kopce https://czystepowietrze.eu/program-czyste-powietrze/wypelniamy-wniosek/?gclid=CjwKCAiAyeTxBRBvEiwAuM8dnTpZOXlXoos1KZT0PFb-m0792YWh1RjevLBKWj-ffBMuO6NVQiEI9hoCtTkQAvD_BwE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.