Wiadomości z Zabrza

"Śniadanie o wschodzie słońca" w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu

  • Dodano: 2023-09-05 07:30, aktualizacja: 2023-09-05 07:46

W ub. sobotę, w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu, odbyło się wyjątkowe wydarzenie – „Śniadanie o wschodzie słońca”. Impreza rozpoczęła się o godz. 5.00 rano. Uczestnicy przynieśli ze sobą kosze piknikowe z ulubionymi smakołykami, aby delektować się nimi w towarzystwie wschodzącego słońca i piękna przyrody.

Powitanie słońca w MOB

Uczestnicy wydarzenia mieli też okazję wziąć udział w słowiańskim rytuale powitania słońca, który poprowadzili członkowie Stowarzyszenia „Drzewo”. W ramach imprezy odbyła się też audycja radiowa na żywo, w trakcie której chilloutowa muzyka przeplatała się z poezją. Wiersze Leśmiana, Miłosza, Stachury czytali natomiast aktorzy Teatru Obecności w Zabrzu. Piękno budzącej się do życia przyrody w połączeniu z dźwiękami nastrojowej muzyki i piękną poezją z pewnością sprawiły, że wszyscy, którzy tego poranka pojawili się w zabrzańskim ogrodzie botanicznym, poczuli się wyciszeni i zrelaksowani.

– „Śniadanie o wschodzie słońca” to wydarzenie, które warto polecić wszystkim, którzy chcą przeżyć coś niezapomnianego – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – To okazja do podziwiania piękna przyrody, spędzenia czasu w gronie najbliższych i nabrania sił na cały dzień.

Organizatorami „Śniadania o wschodzie słońca” byli: Miasto Zabrze, Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu.

"Śniadanie o wschodzie słońca" w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu / fot. UM Zabrze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również