Projekt społeczny „Siła Małych Serc”, realizowany przez zespół w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, zakończył się sukcesem. Inicjatywa miała na celu wsparcie dzieci z oddziału nefrologii dziecięcej w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu.
W ramach projektu zorganizowano zbiórkę darów, w której zebrano zabawki, gry, materiały plastyczne i edukacyjne. Wszystkie zebrane dary trafiły do dzieci, aby umilić im czas spędzany w szpitalu.
Edukacja o transplantacji
Częścią projektu była także lekcja edukacyjna, która odbyła się w jednej z zabrzańskich szkół. Jej tematem była transplantacja, a jej celem było zwiększenie świadomości wśród młodzieży na temat tego ważnego zagadnienia.
Projekt „Siła Małych Serc” to przykład zaangażowania społecznego, które wspiera dzieci w potrzebie i zwiększa świadomość na temat transplantacji wśród młodszych pokoleń.