Wiadomości z Zabrza

Śmiertelny wypadek w Gliwicach. Robotnik z Zabrza został przysypany ziemią

  • Dodano: 2021-10-28 12:45

W czwartek 27 października w Gliwicach doszło do tragicznego wypadku. W godzinach porannych w pobliżu ulicy Ciesielskiej osunął się grunt w głębokim i rozległym wykopie. Ziemia na kilka godzin przysypała pracownika. 

Tragedia w Gliwicach. Robotnik zginął przysypany ziemią

– Od razu po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce natychmiast wyruszyły wszystkie służby. Straż pożarna rozpoczęła akcję odkopywania człowieka sprzętem ręcznym, gdyż użycie sprzętu ciężkiego nie jest w takich sytuacjach możliwe – informuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Na miejsce przybyła specjalna grupa ratownicza Państwowej Straży Pożarnej z Jastrzębia-Zdroju, prokurator i przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy. 

Podczas akcji ratowniczej cały czas istniało ryzyko kolejnych osunięć gruntu. 

33-latek z Zabrza zginął przysypany ziemią

– Około godziny 17:30 ratownicy dotarli do ciała. Jednak odkopać ofiarę wypadku udało się dopiero przed 20:00 – przekazał podinspektor Marek Słomski.

Ofiarą tego tragicznego wypadku był 33-letni obywatel Ukrainy, czasowo zamieszkujący w Zabrzu. Będący na miejscu lekarz stwierdził jego zgon. 

Gliwiccy policjanci, prokuratura i PIP będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności wypadku. Sprawdzać będą też formalnoprawne aspekty zatrudnienia pracownika, w tym dopełnienia przez pracodawcę obowiązków w zakresie szkoleń stanowiskowych i BHP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również