Wiadomości z Zabrza

Śląski Uniwersytet Medyczny zainaugurował nowy rok akademicki

  • Dodano: 2021-10-08 07:30, aktualizacja: 2021-10-08 07:49

6 października kolejna uczelnia wyższa funkcjonująca także w naszym mieście zainaugurowała uroczyście nowy rok akademicki 2021/2022. Śląski Uniwersytet Medyczny zaprosił na to wyjątkowe dla społeczności akademickiej wydarzenie do siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. W inauguracji uczestniczyli przedstawiciele zabrzańskiego samorządu na czele z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik oraz wiceprezydentem Krzysztofem Lewandowskim.

– Uczestniczyłam dzisiaj w pięknej uroczystość inauguracyjnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, której gospodarzem był Jego Magnificencja Rektor Tomasz Szczepański – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Warto pamiętać, że kolebką tej uczelni jest zabrzańska Rokitnica. W trakcie uroczystości tytułem profesora honorowego ŚUM uhonorowany został wybitny lekarz, honorowy obywatel i przyjaciel naszego miasta profesor Marian Zembala. To wielkie szczęście i zaszczyt, że Pan Profesor uczestniczy w procesie budowania medycznej marki Zabrza. Gratuluję serdecznie Panu Profesorowi otrzymanego dziś tytułu, jak również wyróżnienia przyznanego w czasie uroczystości oddania do użytku Europejskiego Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia Politechniki Śląskiej – dodaje prezydent Zabrza.

Warto podkreślić, że dzięki współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Zabrzu zrealizowanych zostało wiele cennych inicjatyw, w tym za kwotę 35 mln zł sztandarowy projekt nowoczesnego Centrum Symulacji Medycznej przy ul. Dworcowej. Studenci mogą tam nabywać nowe umiejętności dzięki wysokospecjalistycznemu sprzętowi do nauki.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Zabrzu

Śląski Uniwersytet Medyczny to uczelnia powołana do życia w 1948 roku, nowoczesna, dbająca o najwyższą jakość kształcenia i stale dostosowująca ofertę edukacyjną do potrzeb rynku pracy. Uczelnia posiada pięć wydziałów zlokalizowanych w Katowicach Ligocie, Zabrzu, Bytomiu oraz Sosnowcu.

W ramach pięciu wydziałów w formie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich SUM kształci lekarzy, lekarzy dentystów, farmaceutów, analityków medycznych, biotechnologów medycznych, a także specjalistów z zakresu zdrowia publicznego, medycyny ratunkowej, dietetyki, pielęgniarstwa, położnictwa, fizjoterapii, kosmetologii, neurobiologii, elektroradiologii, zarzadzania ryzykiem zdrowotnym i coachingu medycznego.

Od ponad 20 lat uczelnia prowadzi także studia na kierunku lekarskim prowadzonym w języku angielskim, a od roku akademickiego 2014/2015 również na kierunku lekarsko-dentystycznym. Powstały także studia w języku angielskim na kierunkach: farmacja i biotechnologia medyczna, fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo, zdrowie publiczne i dietetyka.

Śląski Uniwersytet Medyczny kształci doktorantów oraz oferuje kształcenie na studiach podyplomowych, MBA, a także szkoleniach  i kursach specjalizacyjnych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.