Wiadomości z Zabrza

Śląski Uniwersytet Medyczny szuka pacjentów symulowanych. Pomogą studentom podczas zajęć

  • Dodano: 2019-08-23 11:00

Śląski Uniwersytet Medyczny szuka pacjentów standaryzowanych/symulowanych do zajęć symulacyjnych, ćwiczeń oraz egzaminów praktycznych. Za każdą godzinę szykuje wynagrodzenie. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 września.

Uczelnia prowadzi obecnie nabór uzupełniający do drugiego etapu wdrażania nowatorskiego „Programu Standaryzowanego/Symulowanego Pacjenta”. Poszukiwane są kobiety, które zechciałyby wziąć udział w zajęciach. Olbrzymim atutem będą umiejętności aktorskie, ponieważ taki pacjent musi umiejętnie symulować objawy określonej choroby. Taka kooperacja w założeniu ma pozwolić studentom na rozwój kompetencji nie tylko medycznych, ale i komunikacyjnych.

Jak wyjaśniają władze uczelni, głównym celem projektu jest wsparcie procesu kształcenia studentów poprzez włączenie pacjentów standaryzowanych/symulowanych do zajęć symulacyjnych, ćwiczeń oraz egzaminów praktycznych. 


Kto może zostać pacjentem standaryzowanym/symulowanym?

Zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym na stronie internetowej ŚUM, trwają poszukiwania pań w wieku od 18 do 45 lat, które posiadają co najmniej średnie wykształcenie i mogą pochwalić się umiejętnościami aktorskimi. Idealna kandydatka mająca odgrywać rolę pacjentki, powinna być empatyczna, dyspozycyjna oraz wyrozumiała i cierpliwa. Atutem będzie zdolność do improwizacji, ponieważ symulowany pacjent musi co prawda opanować scenariusz, ale konieczna też będzie interakcja i kreatywne reagowania na nowe sytuacje.

Jak wyglądają warunki współpracy z uczelnią?

ŚUM oferuje wynagrodzenie w ramach umowy zlecenia wynoszące 37 zł brutto. Szczegółowe informacje dotyczące przedsięwzięcia można uzyskać pod numerem 32 208 8772/ 208 8882 lub wysyłając maila na adres: biuro.cdism@sum.edu.pl.

Aby nawiązać współpracę z uczelnią należy zarejestrować się przez internet i przesłać skan formularza zgłoszeniowego na adres: biuro.cdism@sum.edu.pl lub dostarczenie/przesłanie go w wersji papierowej do dnia 2 września 2019 roku (do godziny 12:00) na adres: Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, ul. Medyków 8b, 40-752 Katowice (z dopiskiem: „Programu Standaryzowanego/Symulowanego Pacjenta”)


Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.