Wiadomości z Zabrza

Sklep Dino otwarty! Biskupice dzielnicą supermarketów?

  • Dodano: 2021-08-24 11:30

W ubiegłym tygodniu, 17 sierpnia, miało miejsce otwarcie kolejnego supermarketu w zabrzańskich Biskupicach. Tym razem obok Biedronki i Lidla powstał sklep sieci Dino. Otwarcie było skromne ,bo i warunki pandemiczne nie pozwalają na wiele.

Biskupice są najstarszą zabrzańską dzielnicą. Pierwsze ślady osadnictwa na tym terenie pochodzą już z epoki kamienia, czyli ok. 10 000 lat p.n.e. W średniowieczu miejscowość  Byscupitz  została wymieniona w „Liber fundationis episcopatus Vratislaviensis”, czyli w  „Księdze uposażeń biskupstwa wrocławskiego”, którą spisano w latach 1295–1305.

Ul. Bytomska pełna marketów

Miejscowość ta sukcesywnie się rozwijała a wieku XIX nastał okres gwałtownej industrializacji Biskupic, budowy zakładów przemysłowych, osiedli robotniczych, z kolei XXI wiek przyniósł znaczące zmiany w krajobrazie dzielnicy. Tym razem postawiono na rozwój bazy sklepowej. Ulica Bytomska przemieniła się w „sklepową”. Postawiono Lidla, później Biedronkę, a teraz Dino. Mieszkańcy nie mogą narzekać na dostęp do marketów. Sukcesywnie z mapy dzielnicy znikają jednak małe sklepiki, o czym świadczą puste witryny kamienic stojących przy ul. Bytomskiej.

Ulica ta porównywalna jest z Zabrzańską w Bytomiu-Szombierkach, gdzie zlokalizowano Intermarche, Bricomarche, Delikatesy, Lidla, Biedronkę oraz Kaufland, Park Handlowy Szombierki z m.in. z Pepco, Sinsay, Teddy, Action, Rossmannem i Neonet.

Budowa w kilka miesięcy

Przypomnijmy, że wniosek o budowę sklepu spółka Dino S.A. złożyła w zabrzańskim magistracie już w kwietniu ubiegłego roku, a urząd wydał pozytywną decyzję w lipcu. Przed wakacjami w sąsiedztwie biskupickiej parafii rozpoczęły się prace budowlane. Stosunkowo szybko rozebrano stojący tu budynek mieszkalny, a następnie udało się przygotować teren pod budowę i postawić budynek handlowo-usługowy wraz z infrastrukturą techniczną i drogową.

Market czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 6:00-23:00, a w niedziele handlowe od 6:00 do 23:00. Nadal poszukiwani są pracownicy, a ogłoszenie o pracę można znaleźć na stronie internetowej sklepu.

Gdzie znajdują się inne sklepy sieci Dino?

Najbliższy sklep tej sieci znajduje się w Zabrzu przy ul. Bolesława Limanowskiego 10, w Bytomiu przy ul. Świętochłowickiej 13 i ul. Konstytucji 82A, ul. Francuskiej 20, Reptowskiej 74A, w Rudzie Śląskiej przy ul. Cypriana Kamila Norwida 25B, ul. Partyzantów 1, czy w Chorzowie przy ul. Jałowcowej 2. Niebawem market tej sieci powstanie także w Świętochłowicach przy skrzyżowaniu ulicy Stawowej z ulicą Bytomską.

Dino to ogólnopolska sieć średniej wielkości marketów spożywczych zlokalizowanych w pobliżu miejsc zamieszkania klientów, które są czynne od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe w godzinach od 6:00 do 23:00. Sieć liczy już 1496 sklepów, a ich powierzchnia sprzedaży wynosi 582,6 tys. m2. Jak wskazuje biuro prasowe, w 2020 r. Dino Polska S.A. zakończyła proces inwestycyjny dotyczący uruchomienia 278 sklepów. Otwarto już 255 sklepów, a 23 oczekują na otwarcie. W przypadku tych drugich proces uzyskiwania zgód na uruchomienie został opóźniony w związku z sytuacją epidemiologiczną. Z kolei rok wcześniej, w 2019, uruchomione zostały 243 nowe sklepy.

Sklep Dino otwarty! Biskupice dzielnicą supermarketów

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.