Wiadomości z Zabrza

Remont wiaduktów w ciągu al. Korfantego nad DK88. Trwają prace na wiadukcie wschodnim

  • Dodano: 2023-08-10 13:15

Do końca miesiąca powinna zakończyć się przebudowa dwóch wiaduktów w ciągu al. Korfantego w Zabrzu. Wiadukt zachodni jest już prawie gotowy, a na jakim etapie jest remont drugiego wiaduktu?

Przebudowa wiaduktów nad DK88 i torami PKP

Wkrótce zakończą się prace remontowe na wiaduktach w ciągu alei Korfantego w Zabrzu nad Drogą Krajową nr 88 i torami PKP. Wiadukt zachodni jest już prawie gotowy, natomiast na wiadukcie wschodnim nadal trwają prace.

– Konsekwentnie postępują prace modernizacyjne na wiaduktach przy al. Korfantego nad DK88 i torami kolejowymi. Roboty na wiadukcie zachodnim są praktycznie zakończone, natomiast na wschodnim dobiegają końca – poinformowała wczoraj prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik. – To kolejne obiekty inżynierskie, które dla bezpieczeństwa kierowców w ostatnim czasie zostały poddane przebudowie – dodała.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu, na wiadukcie wschodnim obecnie trwa zbrojenie i betonowanie kap chodnikowych.

Prace prowadzone są w ramach inwestycji pn.: "Przebudowa obiektów inżynierskich na terenie miasta Zabrze. Wiadukty w ciągu al. Korfantego nad DK88 i torami PKP". Przewidywany koniec prac to 31 sierpnia br. Przypomnijmy, że obecnie ruch kołowy i pieszy odbywa się na wiadukcie zachodnim. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również