Wiadomości z Zabrza

Stary Cmentarz w Zabrzu zostanie posprzątany. Przed nami kolejna akcja wolontariuszy!

  • Dodano: 2023-08-10 11:30

Przed nami kolejna akcja sprzątania Starego Cmentarza w Zabrzu. Pomóc może każdy - wystarczy przyjść z własnymi rękawicami i grabiami. Akcję organizuje Fundacja "Stary Cmentarz w Zabrzu".

Akcja sprzątania Starego Cmentarza w Zabrzu

Fundacja "Stary Cmentarz w Zabrzu" organizuje kolejną akcję sprzątania cmentarza, który znajduje się pomiędzy ul. Wolności i Staromiejskiej. Sprzątanie odbędzie się w sobotę 19 sierpnia w godzinach od 8:00 do 12:00. 

Pomóc może każdy, zarówno parafianie parafii św. Andrzeja, mieszkańcy Zabrza jak i każdy, komu leży na sercu dziedzictwo naszego miasta. Mile widziane są również grupy zorganizowane. Wystarczą chęci do pracy, rękawiczki i narzędzia (najlepiej grabie).

– Serdecznie zachęcamy do udziału wszystkie osoby, które poprzez pomoc będą mogły poznać kawałek historii swojego miasta. Każda para rąk się przyda! To możliwość zrobienia czegoś dobrego dla ludzi, którzy już nie są w stanie się odwdzięczyć za tę pomoc! – przekazuje Kamil Wloczka z Fundacji "Stary Cmentarz w Zabrzu".

Uczestnicy spotkają się przed plebanią parafii św. Andrzeja. Fundacja zapewnia worki na śmieci, 3 taczki i kilka sztuk narzędzi ogrodniczych.

Ostatnia edycja akcji odbyła się w sobotę 15 lipca. Wolontariusze wspólnymi siłami nazbierali 34 worki ze śmieciami o pojemności 120 litrów. Pozbierane zostały śmieci różnego rodzaju – szklane butelki, rozbite znicze, stare składowiska śmieci i liści. Łącznie z terenu cmentarza usunięto 4080 aż litrów śmieci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również