Wiadomości z Zabrza

Rejestracja wolontariuszy do zabrzańskiego sztabu WOŚP opóźniona. Kiedy będzie możliwa?

  • Dodano: 2023-11-17 14:30

Rejestracja wolontariuszy na 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do zabrzańskiego Sztabu ruszy, ale... nieco później. Powodem zagubiony wniosek?

Co z rejestracją wolontariuszy WOŚP w Zabrzu?

Od 13 listopada w całej Polsce trwa rejestracja wolontariuszy na 32. Finał WOŚP. Co roku dzielni wolontariusze kwestują i zbierają datki w szczytnym celu. W Zabrzu również każdego roku funkcjonuje sztab, który zarządza wolontariuszami. Niestety, ze względu na drobny "błąd" wolontariusze wciąż nie mogą się zarejestrować do zabrzańskiego sztabu. Okazało się, że WOŚP zgubił papierowy wniosek o rejestrację sztabu w Zabrzu.

- Bardzo przepraszamy za utrudnienia związane z zapisami na 32 Finał WOŚP w naszym Sztabie. Zapisy ruszą w przyszłym tygodniu, o czym dokładnie Was poinformujemy. Zaistniała sytuacja wynika z faktu zagubienia się w stosie listów naszego papierowego wniosku (wniosek online dotarł :)), który został ponownie wysłany do Fundacji mailem i czeka na swoją kolej – przekazują członkowie zabrzańskiego Sztabu w mediach społecznościowych.

W wyniku pożaru Kamienicy pod Orłem zabrzański sztab utracił swoją dotychczasową siedzibę. Wybrana zostanie nowa lokalizacja, o czym członkowie sztabu będą informować na bieżąco na swoim Facebooku.

Kto może zostać wolontariuszem?

Wolontariuszem może zostać każdy - zarówno dorosły, jak i dzieci oraz młodzież. W przypadku osób niepełnoletnich konieczne będzie wypisanie oświadczenia przez opiekuna prawnego. Osoba niepełnoletnia nie może samodzielnie zarejestrować się jako wolontariusz - jej opiekun musi założyć konto "Opiekuna wolontariusza". Wolontariusz, który nie ukończył 16. roku życia, musi kwestować w towarzystwie osoby pełnoletniej za zgodą Szefa Sztabu.

Czym zajmują się wolontariusze?

Zadaniem każdego wolontariusza jest kwestowanie w dniu 28 stycznia 2024 roku podczas 32. Finału WOŚP. Zbiórkę prowadzić  można na 3 sposoby: do puszki fizycznej, do eSkarbonki lub obu. Wybór formy prowadzenia zbiórki należy do wolontariusza.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Tym razem WOŚP będzie grał pod hasłem "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!". Zebrane podczas Finału pieniądze będą przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. 

Fundacja planuje kupić urządzenia dla:

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
  • rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
  • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy    

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również