Wiadomości z Zabrza

Przed nami XXIV Zabrzańskie Targi Edukacji "Szkolne Prezentacje 2022"

  • Dodano: 2022-04-19 06:15, aktualizacja: 2022-04-19 06:25

W tym tygodniu w Zabrzu odbędą się XXIV Zabrzańskie Targi Edukacji „Szkolne Prezentacje 2022”.

Impreza rozpocznie się o godz. 9.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej „Pogoń” w Zabrzu przy ul. Wolności 406. To szansa dla wszystkich tych, którzy stoją przed wyborem nowej szkoły i chcą poznać specyfikę poszczególnych placówek, a także wymagania, jakie spełniać muszą kandydaci.

Targi organizują Miasto Zabrze oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu, a współorganizatorem jest Zespół Szkół Spożywczych w Zabrzu oraz TV Zabrze.

Targi mają za zadanie umożliwienie uczniom zapoznanie się w jednym miejscu i w tym samym czasie z jak najpełniejszą ofertą publicznych i niepublicznych szkół średnich, stworzenie młodzieży możliwości osobistego kontaktu z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości i przedstawicieli pracodawców w celu zorientowania się w późniejszych szansach na rynku prac, umożliwienie zabrzańskim publicznym szkołom średnim oraz szkołom wyższym prezentacji swoich osiągnięć, oferowanych kierunków i typów kształcenia, a także przedstawienia w sposób bezpośredni zainteresowanym uczniom klas ósmych szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich informacji o życiu szkoły, o jej specyfice i warunkach przyjmowania kandydatów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również