Wiadomości z Zabrza

Próbował uniknąć kary podając fałszywe dane — przypadkowo również osoby poszukiwanej...

  • Dodano: 2024-05-09 08:30, aktualizacja: 2024-05-09 08:48

Policjanci z Komisariatu I Policji w Zabrzu zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Poszukiwany najpierw próbował uciekać, a gdy został złapany, próbował zmylić policjantów, podając dane osobowe znajomego jako swoje. Niestety nie wiedział, że jego znajomy również jest poszukiwany.

Zabrze: Pomylił się, podając dane poszukiwanego znajomego...

Policjanci z zabrzańskiej jedynki na Placu Krakowskim zatrzymali 23-letniego mieszkańca Zabrza poszukiwanego listem gończym. 23-latek miał do odbycia karę roku pozbawienia wolności. Nie zamierzał jednak trafić do więzienia i gdy zobaczył umundurowany patrol, próbował uciec. Ucieczka się nie powiodła więc podczas legitymowania, chciał zmylić policjantów, podając im dane swojego znajomego. Jak się okazało dane, które podał również należały do osoby poszukiwanej, a dodatkowo zupełnie nie zgadzał się wygład osoby. Nie mając innego wyjścia, zatrzymany podał swoje prawdziwe dane i trafił do policyjnego aresztu.

Jak przestępcy unikają sprawiedliwości?

Zabrzańscy policjanci na co dzień realizujący swoje obowiązki skrupulatnie podejmują sprawdzenia osób, z jakimi mają do czynienia. Ponadto stale prowadzą czynności zmierzające do zatrzymywania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby takie w swojej przeszłości wielokrotnie wchodziły w konflikt z prawem. Skazane prawomocnym wyrokiem powinny odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów nie zgłosiły się do zakładów karnych i ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Gdy do zabrzańskiej komendy wpłynie list gończy, czy nakaz odbycia kary policyjni poszukiwacze rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego. Czasami poszukiwania trwają kilka godzin, ale zdarza się, że mogą trwać i kilka lat, bowiem poszukiwani starają się ukryć miejsce swojego pobytu, w czym pomagają mu najbliżsi i znajomi. Wielokrotnie opuszczają kraj na wiele lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również