Wiadomości z Zabrza

Jechał ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. 54-latek stracił prawo jazdy

  • Dodano: 2024-05-09 08:15, aktualizacja: 2024-05-09 08:41

54-letni motocyklista zlekceważył przepisy prawa ruchu drogowego i przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 51 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Zabrzańscy policjanci, po raz kolejny apelują o bezpieczną jazdę oraz dostosowanie prędkości do ograniczeń jak i warunków ruchu.

Niebezpieczne przekroczenie prędkości przez motocyklistę

We wtorek w Zabrzu w rejonie ulicy Składowej, policjanci z zabrzańskiej drogówki, zatrzymali do kontroli drogowej 54-latka jadącego motocyklem marki BMW, który jechał ze znaczną prędkością. Mężczyzna miał na liczniku 101 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do pięćdziesięciu. To zdecydowanie za dużo w obszarze zabudowanym! W konsekwencji, za rażące przekroczenie prędkości 54-latek stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy, a także otrzymał wysoki mandat karny. Ponadto na jego konto trafiło 13 dodatkowych punktów karnych.

Policja apeluje o rozwagę

Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Po raz kolejny policja apeluje o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę! Jazda na motocyklu sprawia wiele radości miłośnikom jednośladów. Najważniejsze jednak, aby była zgodna z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza dotyczącymi ograniczeń prędkości. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, to główne przyczyny wypadków drogowych powodowanych przez motocyklistów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również