Wiadomości z Zabrza

Pracownica pocztowego biurowca w Zabrzu, zakażona koronawirusem

  • Dodano: 2020-04-06 13:00

Pracownica pocztowego biurowca w Zabrzu, zakażona koronawirusem. Rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek w rozmowie z TVN 24 poinformowała, że kobieta "przebywa w szpitalu zakaźnym w Tychach, a jej stan jest stabilny".

31 marca na profilu facebook'owym "Listonosze Polska" pojawił się post, z którego wynika, że pozytywne wyniki testów na koronawirusa otrzymała pracownica pocztowego biurowca w Zabrzu.

Mamy potwierdzony przypadek zarażonej osoby. Jest to osoba pracująca w biurowcu, jednak najgorsze w tym wszystkim jest to, że ta osoba dojeżdżała do pracy busem pracowniczym. I to nie tylko z pracownikami biura, ale tak naprawdę z osobami z różnych działów. Sprawa jest ewidentnie tuszowana, kierownictwo milczy, a biurowiec został zdezynfekowany przez firmę zewnętrzną. Każdy udaje, że jest wszystko ok i dziwi mnie bardzo, że nikt tego nigdzie nie przekazał - czytamy w liście jednego z pracowników WER Zabrze.

Jak się okazało, rzeczywiście u pracownicy Pionu Sprzedaży Poczty przy sortowni w Zabrzu wykryto zakażenie koronawirusem.

- Zakażona została pracownica Pionu Sprzedaży Poczty przy sortowni w Zabrzu. Poczta sporządziła listę pracowników, z którymi miała kontakt i zostali oni skierowani na kwarantannę decyzją Sanepidu. Zakażona koordynatorka przebywa w szpitalu zakaźnym w Tychach, jej stan jest stabilny - poinformowała rzeczniczka Poczty Polskiej.

Zakażona pracownica poczty została zastąpiona przez pracownika z innej placówki. Pomieszczenia, w których przebywała zakażona, podlegają dezynfekcji.


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Katarzyna

    Jaki Prezydent Miasta taki Pożądek, kiedy wróci Pan Antoni....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.