Wiadomości z Zabrza

Poszukiwany listem gończym podawał się za brata

  • Dodano: 2021-02-10 06:45, aktualizacja: 2021-02-10 06:47

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zatrzymali 35-latka. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym.

35-latek ukrywał się przed organami ścigania posługując się danymi swojego brata. Został zatrzymany. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Poszukiwaniami 35-letniego mieszkańca Zabrza, za którym Sąd Rejonowy w Świnoujściu wydał list gończy, zajęli się poszukiwacze z zabrzańskiej komendy. Mężczyzna był świadomy tego, że jest poszukiwany i od blisko 3 lat ukrywał się przed organami ścigania. Ustalenie miejsca pobytu mężczyzny nie było łatwe, gdyż jak się okazało, 35-latek miał brata, bardzo podobnego do siebie. W momencie ustalania tożsamości poszukiwany miał udawać swojego brata, podając jego dane osobowe. Czynności operacyjne prowadzone przez policjantów, którzy zajmują się poszukiwaniem osób, doprowadziły jednak do ustalenia miejsca pobytu mężczyzny.

35-latek został zatrzymany we wtorek rano. Podczas zatrzymania mężczyzna próbował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy, podając się za swojego brata. Policjanci mieli jednak dokładną wiedzę, czym różnią się między sobą mężczyźni i w momencie zatrzymania nie mieli żadnych wątpliwości co do tożsamości poszukiwanego.

Zgodnie z dyspozycją sądu został przewieziony do aresztu najbliższe kilka miesięcy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również