Wiadomości z Zabrza

Poszukiwany listem gończym podawał się za brata

  • Dodano: 2021-02-10 06:45, aktualizacja: 2021-02-10 06:47

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zatrzymali 35-latka. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym.

35-latek ukrywał się przed organami ścigania posługując się danymi swojego brata. Został zatrzymany. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Poszukiwaniami 35-letniego mieszkańca Zabrza, za którym Sąd Rejonowy w Świnoujściu wydał list gończy, zajęli się poszukiwacze z zabrzańskiej komendy. Mężczyzna był świadomy tego, że jest poszukiwany i od blisko 3 lat ukrywał się przed organami ścigania. Ustalenie miejsca pobytu mężczyzny nie było łatwe, gdyż jak się okazało, 35-latek miał brata, bardzo podobnego do siebie. W momencie ustalania tożsamości poszukiwany miał udawać swojego brata, podając jego dane osobowe. Czynności operacyjne prowadzone przez policjantów, którzy zajmują się poszukiwaniem osób, doprowadziły jednak do ustalenia miejsca pobytu mężczyzny.

35-latek został zatrzymany we wtorek rano. Podczas zatrzymania mężczyzna próbował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy, podając się za swojego brata. Policjanci mieli jednak dokładną wiedzę, czym różnią się między sobą mężczyźni i w momencie zatrzymania nie mieli żadnych wątpliwości co do tożsamości poszukiwanego.

Zgodnie z dyspozycją sądu został przewieziony do aresztu najbliższe kilka miesięcy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.