Wiadomości z Zabrza

Poszukiwany listem gończym mężczyzna chodził z maczetą po ulicy

  • Dodano: 2020-10-20 17:00

Policjanci z I Komisariatu Policji w Zabrzu zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym, który chodził po ulicy z maczetą w dłoni. W chwili zatrzymania mężczyzna był pobudzony i znajdował się pod wpływem alkoholu. Mundurowi zdołali przekonać go do odłożenia niebezpiecznego przedmiotu.

Po zatrzymaniu mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie

W środę krótko po godzinie 19:00 dyżurny zabrzańskiej jedynki otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który z maczetą w dłoni miał chodzić w rejonie ulicy Sobieskiego, krzycząc przy tym i wzywając pomocy. Na miejsce skierowano patrol interwencyjny z pierwszego komisariatu, który rozpoczął poszukiwania mężczyzny. Po chwili mundurowi odnaleźli go w piwnicy jednego z budynków. Mężczyzna był wyraźnie pobudzony i pod wpływem alkoholu. Policjanci uspokoili go i przekonali do odłożenia maczety. Jak się okazało, mężczyzną tym był 30-letni mieszkaniec Zabrza, za którym wydano list gończy celem osadzenia w zakładzie karnym na rok i 10 miesięcy. Jak ustalili policjanci, 30-latek nie wyrządził żadnej szkody osobom postronnym ani nie kierował wobec nikogo gróźb. Sam zatrzymany nie potrafił wyjaśnić policjantom, w jakim celu miał przy sobie maczetę.

Dzięki prawidłowej postawię mieszkańca naszego miasta, który powiadomił policję o tej sytuacji oraz szybkiej reakcji policjantów nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu, a poszukiwany listem gończym trafił do zakładu karnego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również