Wiadomości z Zabrza

Policjanci podsumowali okres Wszystkich Świętych na zabrzańskich drogach

  • Dodano: 2022-11-03 14:00

Zabrzańscy policjanci podsumowali działania związane z obchodami Dnia Wszystkich Świętych. W okresie od 28 października do 1 listopada na ulicach naszego miasta nie doszło w tym czasie do żadnego wypadku. Niestety kilku kierowców postanowiło wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Wszystkich Świętych 2022

Policjanci biorący udział w działaniach są pewni, że było to jedno z bezpieczniejszych świąt Wszystkich Świętych. Na ulicach Zabrza od 28 października do 1 listopada nie odnotowano żadnego wypadku. W trakcie działań doszło do 37 kolizji, więc ich ilość nie przekroczyła ilości zdarzeń, do jakich na co dzień dochodzi na ulicach naszego miasta. Zatrzymano 5 osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie”.

Mniej utrudnień

Na kierujących odwiedzających groby swych bliskich czekało w tym roku znacznie mniej utrudnień niż w roku ubiegłym - w rejonach cmentarzy zorganizowano dodatkowe parkingi, a łącznie 4 świąteczne dni spowodowały, że liczba odwiedzających nekropolie w jednym czasie znacznie się zmniejszyła w stosunku do lat, kiedy dzień Wszystkich Świętych był jedynym wolnym dniem w ciągu pracującego tygodnia.

Policjanci pełniący służbę w rejonach cmentarzy zaobserwowali również mniejszą liczbę nieprzyjemnych incydentów spowodowanych nerwowym zachowaniem kierowców i brakiem cierpliwości - osoby znajdujące się w pobliżach cmentarzy - tak kierujący, jak piesi - byli dla siebie nawzajem bardziej wyrozumiali i stosowali się do poleceń policjantów kierujących ruchem w rejonach nekropolii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również